Teismas skyrė baudas ir konfiskavo pažeidimo padarymo priemones

Kauno apygardos teismas panaikino pirmosios instancijos teismo sprendimą dviejų medžiotojų klubo „Diana“ medžiotojų atžvilgiu ir skyrė medžiotojams baudas bei konfiskavo pažeidimo padarymo priemones. Be to, medžiotojams teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą.

Pažeidimas fiksuotas praėjusių metų pabaigoje, gruodžio 10 dieną, kai aplinkos apsaugos pareigūnai per Kaišiadorių rajone vykdytą reidą nustatė, kad du medžiotojų klubo „Diana“ medžiotojai neteisėtai sumedžiojo ir gabeno stirniną, medžioklės lape nurodę, kad sumedžiotas jauniklis. Stirninas laikomas sumedžiotu neteisėtai, nes stirnos patinus medžioti galima nuo gegužės 15 d. iki spalio 15 d. Negana to, nustatyta, kad abu medžiotojai turi nemažą medžiotojų selekcininkų stažą. Tai reiškia, kad asmenys geba atskirti medžiojamo gyvūno amžių pagal įvairius atrankinės medžioklės požymius.

Pirmosios instancijos teismas, patikėjęs medžiotojų versija, kad neteisėtas šūvis galėjo būti atliktas netyčia, balandžio 25 d. buvo nutraukęs administracinio nusižengimo bylas šių medžiotojų atžvilgiu. Tačiau Kauno apygardos teismas, dar kartą visapusiškai įvertinęs bylose surinktus įrodymus, panaikino pirmosios instancijos Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų sprendimą ir skyrė medžiotojams baudas. Vienam iš jų teks sumokėti 1000, o kitam 900 eurų. Taip pat buvo konfiskuoti šautuvas ir automobilis, naudoti pažeidimo metu, bei iš abiejų asmenų 2 metams atimta teisė medžioti.

Pažeidėjams teks per pusė atlyginti ir gamtai padarytą žalą už draudžiamu metu sumedžiotą stirniną, kuri siekia 1450 eurų.

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Susijusios žymos
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *