Taurusis elnias brakonieriui kainuos automobilį ir iki 8 tūkst. eurų

Deivido Staponkaus nuotr.

Rugpjūčio 14-osios naktį Šalčininkų aplinkosaugininkams pranešta, kad policijos pareigūnai patikrino šalikelėje stovintį automobilį ir priekaboje rado negyvą tauriojo elnio patiną.

Nedelsdami į vietą nuvykę Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustatė, kad taurusis elnias sumedžiotas draudžiamu medžioti laiku.

Sulaikytas asmuo teigė, kad vienas medžiotojų iš bokštelio paleido šūvį ne į suplanuotą sumedžioti šerną, o į tauriojo elnio patiną. Vėliau gyvūną pakrovė į automobilinę priekabą ir gabeno doroti.

Šalčininkų aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė, kad tauriojo elnio patinas sumedžiotas prieš pat vidurnaktį viename Rūdninkų girios medžioklės ploto vienete. Asmuo, padaręs aplinkosauginį pažeidimą, nustatytas ir pradėtas tyrimas.

Iš asmens paimti pažeidimo padarymo įrankiai: graižtuvinis šautuvas su optiniu taikikliu, transporto priemonė su priekaba, kurioje buvo gabentas taurusis elnias. Taip pat paimtas medžioklės bilietas.

Už tokio pobūdžio administracinį nusižengimą pažeidėjui gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų, o už neteisėtai sumedžiotą tauriojo elnio patiną teks atlyginti žalą aplinkai, kuri siekia 6099,21 eurų.

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 4.4 / 5. Balsavo: 43

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *