Sumedžiojo įspūdingo dydžio vilką

Penktadienį vakare Giraitės miške „Giraitės“ medžiotojų būrelio nariui, aplinkosaugininkui D. Račkauskas pavyko sumedžioti 66kg. vilką.

„Vakare išėjau į mišką ir pamačiau sudraskytą stirną, todėl įtaręs, kad tai vilkų darbas, kad jie netoliese slankioja tykodami grobio, nusprendžiau pasėdėti bokštelyje ir palaukti – gal ateis.

Iš tiesų apie 20 valandą netoliese išvydau du vilkus – didelį ir kiek mažesnį. Didesnis stovėjo gal už kokių 40 – 50 metrų pievoje, netoli bokštelio, o greta jo gulėjo mažesnis plėšrūnas. Nebuvo kada laukti, teko iš karto šauti. Šūvis buvo taiklus ir krito didesnis vilkas, o kitas pabėgo. Nušautasis yra stambus, apie 66 kilogramų svorio, galėtų būti ne jaunesnis kaip 5 metų.

Įtariu, kad šis vilkas kartu su kitais gaujos nariai galėjo papjauti avis Staidarų, Marčiukonių, aplinkiniuose kaimuose. Paskutinį kartą prieš 27 metus mūsų Giraitės medžiotojų būrelio nariai buvo sumedžioję vilką. Sumedžioti tokį plėšrūną yra sudėtinga, reikia dar ir sėkmės. Nors medžioju jau 16 metų, tačiau pirmą kartą vilkus, dorojančius pagautą žvėrelį miške, pamačiau tik prieš keletą metų. Bet tuomet jų medžioti nebuvo galima. O dabar, tik antrą kartą pamačius, man vieną plėšrūną pavyko sumedžioti”, – sakė D.Račkauskas.

Sekmadienį kalbintas D. Račkauskas tvirtino, kad buvo nuėjęs į tą vietą, kurioje buvo sumedžiotas vilkas, ir aptiko dar dviejų plėšrūnų pėdsakus. Anot medžiotojo, reiškia, jie iš Giraitės miško nepasitraukė, dar čia užsibuvo, gal ieškojo dingusio savo gaujos nario.

Šiemet rajone tai jau ketvirtas vilkas, kritęs nuo medžiotojų kulkų. Pirmas vos tik prasidėjus vilkų medžioklės sezonui buvo sumedžiotas Kapčiamiesčio seniūnijos Kauknorio kaime, Šilelio medžiotojų būrelio plotuose. Prieš porą savaičių du vilkai krito Krosnėnų kaime.

Kalbinti medžiotojai tvirtino, kad šiemet pavyksta daugiau vilkų sumedžioti dėl to, kad yra išplitusi jų populiacija.

Dėl išplitusios afrikinio kiaulių maro itin sumažėjo šėmų miškuose, todėl ieškodami maisto vilkai tampa drąsesni ir vis dažniau lankosi netoli sodybų ir čia puola gyvulius. Medžiotojai sakė, kad šiuos plėšrūnus sumedžioti lengviau, kai ateina žiema, sniegu pasidengia laukai ir miškai – tuomet geriau matosi pėdsakai.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį orai medžiotojams pagelbėjo, nes iškrito taip lauktas pirmasis sniegas, todėl ateityje šiuos plėšrūnus sumedžioti bus kiek lengviau.

„Lazdijų reklama“
Rytis Pavasaris

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

17 komentarų

 • jei skaidrus dangus,ant plyno lauko gera optika galima kazkiek iziuret turint gera optika ir gera regejima,o esant sniegui tai be promlemu ypac astumu 50metru.

 • Aisku reikia pasveikint kolega medziotoja su puikiu laimikiu, tik gaila kad kai sitas kolega medziotojas aplinkosaugininkas kita paprasta kolega medziotoja pagaus su tokia pat gera optika per kuria matosi vilkas tamsia nakti , ir atims is jo ne tik ta optika, sautuva, dzipa, vilka, medziotojo bilieta, bet dar ir uzdes didziule bauda !!! ir dar parasys dideli straipsni laikrastyje kaip pagavo dideli brakonieriu 🙂 smagu kai visi zmones lygus 🙂 vieni gali medzioti su ,,gerom,, optikom, o kitiem grieztai drudziama 🙂

  25
  2
 • Gali savo močiutei papasakoti kad be jokiu papildomų dalykų šovei 20val. Ta vakarą pats sėdėjau bokštely ir tikrai 20val buvo aklina tamsa, nes nėra mėnulio!!!!!

  26
  13
  • O ko tu čia pergyveni? Žmogus sumedžiojo vilką, rezultatas yra ir visas OK!

   18
   14
 • Ot Lietuvių mada kabinėtis ir verkti. Pasidžiaukime žmogus sumedžiotojo puikų laimikį su kuo jį ir sveikinu 👍

  85
  52
 • Šaunuolis Donatas,šeštadienį mačiau tris vilkus,panašu jog vilkė su dviem jaunikliais,apie 12h dienos,nuo namų,apie 200m,anksčiau nebuvo gyvenvietėje matyti vilkų,reikia medžioti vilkus.

  67
  35
 • Komentatoriai…dabar yra pasnige ir visur balta,todėl pamatyti vilka ar kita žvėrį,nėra jokių kliūčių paprasta akimi,o su normalia oprika,tai vaizdas,kaip diena.

  36
  13
  • Penktadieni vakare Giraiteje tikrai jokio sniego nebuvo. Su ta salyga, kad cia ta Giraite, kur prie Kauno:)

   12
   16
 • Labai idomu kaip ponas gamtosaugininkas 20 valanda sugebejo pamatyti vilka, kai penkta valanda jau tamsu 🙂 taip iseina suve arba su prozektorium arba ant optikos uzsidejes kai ka turi 🙂

  59
  29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *