Stabdomi Anykščių aplinkosaugininko įgaliojimai

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis vakar laikinai sustabdė Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Anykščių rajono aplinkos apsaugos agentūros vyresniojo specialisto Audriaus Pilkos aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno galias, Aplinkos ministerijai gavus Specialiųjų tyrimų tarnybos informaciją, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šio darbuotojo neteisėtų veiksmų. Iš gautos medžiagos matyti, kad jo veiksmai turi tarnybinio nusižengimo požymių.

Ministerija pavedė Utenos RAAD‘ui ištirti šią informaciją ir nustatyti, ar buvo padarytas tarnybinis nusižengimas. Audrius Pilka nėra nušalintas nuo pareigų – tik sustabdytos jo, kaip aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno, galios, kol bus baigtas tyrimas. Jis ir toliau vykdys savo tarnybines funkcijas, bet negalės naudotis Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo nustatytomis aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno teisėmis: sustabdyti fizinių ar juridinių asmenų vykdomą aplinkai kenksmingą veiklą, surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolus ir kt.

„Aplinkosaugos sistemoje turi dirbti tik atsakingi, nepriekaištingos reputacijos specialistai. Jiems keliami ypač aukšti kvalifikaciniai, etiniai reikalavimai. Paaiškėjus pareigūnų nusižengimams, bausime visu griežtumu. Korumpuotų aplinkosaugininkų netoleruosime“, – sako Valentinas Mazuronis.

Visuomenės informavimo skyriusraad

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *