Šilalės r. briedė žuvo per nelaimingą atsitikimą

Balandžio 14 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo skyriui pranešta, kad Šilalės r. rasta nugaišusi briedžio patelė. Kadangi gyvūnas jau buvo žuvęs, medžiotojams leista jį utilizuoti.

Iš įvykio vietos važiuojančius medžiotojus pastebėję netoliese gyvenantys žmonės, norėdami įsitikinti, kad briedis nebuvo neteisėtai sumedžiotas ir nėra bandoma nuslėpti pažeidimą, kreipėsi į Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekciją (GGAI).

GGAI pareigūnai savo ruožtu nedelsdami pradėjo tyrimą dėl galimo brakonieriavimo. Pirmiausia buvo susisiekta su briedį radusiais medžiotojais ir liepta jam nieko nedaryti, kol atvyks pareigūnai. Briedį apžiūrėjęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veterinaras jokių išorinių sužeidimo ar sužalojimo požymių nerado, todėl nutarta vietoje atlikti skrodimą.

Siekiant objektyviai nustatyti įvykio aplinkybes, skrodime dalyvavo ne tik aplinkosaugos pareigūnai, bet ir medžiotojai bei nuogąstavimus išreiškę piliečiai. Atliekant procedūrą paaiškėjo, kad briedžio patelė nešiojo du briedžiukus, o jos žūties priežastis – lūžęs stuburas.

Kadangi briedė rasta kanale, darytina prielaida, kad jai šokant per kanalą stuburas lūžo nuo padidėjusio svorio. Kad gyvūno žūtį lėmė nelaimingas atsitikimas, sutiko visi skrodime dalyvavę asmenys.

Aplinkosaugos pareigūnai dėkoja pilietiškiems asmenims, pranešantiems apie bet kokį galimą pažeidimą. Turėdami užtektinai informacijos pareigūnai gali atlikti tyrimą, nustatyti objektyvią tiesą ir išsklaidyti kilusias abejones.

Primename, kad pranešti apie pažeidimus galima tiesiai AAD telefonu 8 5 273 2995.

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Susijusios žymos
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

15 komentarų

 • Na nezinau kad Briedis stubura susilauzytu tai kaskas idomaus ir kaskaip juokingai skamba.
  Turbut 1 as atsitikimas visoje Europoje .Lietuvos “ Briedziu“ stuburai labai trapus.
  Nieko nuostabaus vienam stuburas luzta kitas serna nuo stumbro atskyrti nemoka o gal ir Stumbrui stuburas luzo?
  Manau kad Lietuvos ZEMES UKIO MINISTRAS nera pescias ir kvailas isiaiskins ir pritaikis tam numatyta bausme.Tikekime kad valdininkai Dorus ir Saziningi lt pilieciai.

  6
  6
 • Didieji visų sričių žinovai, nepradėkite vel savo kvailų samokslo teorijų dėl eilinio durnalistų/čių puolimo ant medziotojų.
  Šią žiemą gražus ir sveikas briedžio patinas rastas negyvas griovyje Taujenų miške lūžusiu stuburu. Nieko nuostabaus jei išgąsdintai vaikingai briedei su briedžiukais nutiko tokia nelaimė.

  10
  4
  • Jei dar ir šitas sueis įvykis, tai dabar labai dažnai stuburai lūžinės miške 😀 Durnių ieškai? Jau greičiau kojas susilaužytų nei stuburą 😀

 • Mielas Tomai,jeigu taip lūžinėtų elninių žvėrių stuburai,tai pilni laukai bei miškai būtų kritusių žvėrių.Per automobilius,per aukščiausias tvoras peršoka ir nieko,o čia per kanaliuką ir amen.Man atrodo,kad laukė bebriukų ir……….

  11
  6
  • Protingi medžiotojai iš dvėselienos dešras padaro ir visažinius EgZpertus pamaitina.

   5
   3
 • Ponas Miki. Nuo kada įmanoma nušauti žvėrį, be šautinių žaizdų? Tuo labiau sulaužyti stuburą?
  Atrodo prisižiūrėjot per daug filmų…
  Be to rašote, kaip tikras Mikis kvailelis.

  12
  5
  • Simai per daug pas tave negatyvo, ayrodo kad butum žaliasis kuris nekenčia medžiotojų

   3
   3
  • Ka tu šunie čia kiauksi aš tame rajone visus puikiai pažystu.Nypylė ta briede ,o aplinkosauga buvo savi ,ir gelbėja ju subines.Ir sako,kad stuburas lužo ten juodai brakonieriauja visi ,ir dešras,su koncervais pardavinėja.Tie patys aplinkosauginkai kartu su jais medžioja ,ir yra ,,tepami“

   3
   4
 • Tai ,kad čia vėjus rašo per žinias parodė filmuota medžiaga,namuose garaže lupo ta briedi,o ne vietoj kur buvo rasta.Ir aplinkosaugai nebuvo pranešta,pačiu medžiotoju apie rasta briedi,o pranešė pilietiški piliečiai kurie užfiksavo,kaip prsivežė iki namu.Jei ne žmonės tas briedis butu tyliai garaže sutvarkytas,ir akivaizdu,kad jis nušautas.O Klaipėdos aplinkos apsauga Vytalis marozas kažka mykia bando nuslėpti.Nes patys aplinkosauginkai su klubo vadovu kartu medžioja.Nu juk klesti afigiena,dešru,konservu prekyba stambiu mastu,ir pinigai geri sukasi.O ko pilti visko kas juda ir draudžiami medžioti laiku.

  11
  19
  • Šventasis Miki. Ne jūs vienas tame rajone visus puikiai pažystate, ir puikiai žinau kieno draugelis esate. Taip, kad visiškai nesistebiu, kad rašote tokias nesąmones…
   O kas dėl kiauksėjimo. Norėsiu ir kiauksėsiu ir man neaiškins, kažkoks sąžinės neturintis Slibinas.

   3
   2
  • Dega vyrukai subinės,ir degs ilgai šunėke.O aš žinau kas pats esi.

 • Medžioju virš 40 – metų ir pirmą kartą girdžiu,kad šokdamas žvėris per kanalą susilaužytų stuburą.Sako,kad kaltas žvėries svoris.Tai visiška nesąmonė.Aplinkos apsaugos ministrui reikėtų atkreipti dėmesį į būrelio vadą ir kas tyrė iš aplinkosaugininkų šį reikalą.

  20
  15
  • Simai, nesvarbu tavo 40m, nes aš esu mates kaip per kanala šoko stirna ir susilaužė stuburą. Tai ivyko per variminę medžiokle kai jau stirnu medžioti nebegalėjo, tada kilo irgi ivairiu abejonių, nes tuo metu nuaidėjo šūvis, bet i šerną. Po skrodimo viskas paaiškėjo.

   8
   5

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *