Seimo narys: Valstybė turėtų padengti nuostolius kelyje susidūrus su gyvūnais

Laukinių gyvūnų padarytą žalą eismo įvykio metu turėtų padengti ne per avariją nukentėję žmonės, o valstybė, jei gyvūnai yra ne privati nuosavybė.

Tokią Laukinės gyvūnijos įstatymo pataisą siūlo Seimo vicepirmininkas Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Remigijus Žemaitaitis.
Parlamentaro teigimu, dabar valstybė nepakankamai apsaugo vairuotojus nuo susidūrimų su laukiniais gyvūnais, nes ne visur pastatytos tvoros, skiriančios miškus nuo kelių.

„Kai žmogus susiduria su žvėriuku, negana to, kad jis nubaudžiamas už kelių eismo taisyklių pažeidimus, jis dar turi žalą kompensuoti (…), nors valstybė skiria šitiek priemonių ir pinigų prevencijai, bet nesugeba pagrindinių magistralinių kelių nuo gyvūnų apsaugoti tvora“, – BNS sakė Seimo narys.

Pasak jo, laukiniai žvėrys yra valstybės nuosavybė, todėl ji turi užtikrinti saugumą keliuose.
„Kiekvieną savaitę važiuoju Vilnius-Kaunas-Klaipėda autostrada, ties Raseiniais praktiškai kiekvieną dieną įvyksta autoįvykis, kurio dalyvis būna ir koks gyvūnas. Jeigu automobilio apgadinimas nedidelis, vairuotojas numoja ranka, kitiems vairuotojams kasko draudimas kompensuoja, o treti kreipiasi į policiją ir turi daug problemų“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Parlamentaro žiniomis, susidūrimų su laukiniais žvėrimis keliuose nemažėja. Nuo šių metų pradžios iki spalio pabaigos jie sukėlė 3 870 eismo įvykių, kurių metu sužeisti 32 žmonės, o vienas žuvo.
Pernai tokių eismo įvykių buvo 4 041, juose sužaloti 48 bei žuvo vienas žmogus. 2014 metais susidūrimų su laukiniais gyvūnais buvo tik apie 2 tūkst
.

“BNS.lt”
Sniegė Balčiūnaitė
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *