Raginimas šaudyti medžiotojus – ne nusikaltimas!

Š.m. rugpjūčio mėnesį, medžiotojus atstovaujančios organizacijos kreipėsi į teisėsaugos institucijas dėl Vytauto Radavičiaus (2019-08-07) socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Apginkime Lietuvos miškus“ publikuoto įrašo, kuriuo daugiatūkstantinę auditoriją ragino:

„Vienintelis būdas <..> sustabdyti įžūlius beširdžius medžiotojus <…> be gailesčio šauti į tą ginkluotą medžiotoją. Bei kategoriškas teiginys: „Taip daro Gamtos policijos bet kurioje išsivysčiusioje pasaulio valstybėje <…>“ kuriuo, mūsų nuomone, jis viešai kurstė neapykantą, kvietė smurtauti bei susidoroti su medžiotojais. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Pareiškimus perėmė tirti Vilniaus apskr. VPK Vilniaus miesto 3 Prokuratūros pareigūnai.

Š.m. lapkričio 21 d. gautas nutarimas, kuriuo nutraukiamas ikiteisminis tyrimas, nes prokuroras Benediktas Leišys neįžvelgė nusikalstamos veikos. Prokuroro nuomone, Vytauto Radavičiaus veiksmai savo pavojingumo laipsniu neatitinka BK 170 straipsnio 2 dalyje ir 3 dalyje įtvirtintų nusikalstamų veikų – viešo tyčiojimosi, niekinimo, neapykantos skatinimo, kurstymo diskriminuoti.

Medžiotojus atstovaujančios organizacijos mano, kad minėtas sprendimas yra neteisingas, su tikslu išsukti pažeidėją, neteisingai traktuojamas raginimas: „be gailesčio šauti….“. Tai nėra asmeninė nuomonė, o viešas raginimas, kurį perskaitė ir įvertino keli tūkstančiai žmonių.

Lietuvos medžiotojų sąjunga „Gamta“ pateikė prašymą atnaujinti iki teisminį tyrimą.

„Miske.lt“

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

12 komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *