Raginimas šaudyti medžiotojus – ne nusikaltimas!

Š.m. rugpjūčio mėnesį, medžiotojus atstovaujančios organizacijos kreipėsi į teisėsaugos institucijas dėl Vytauto Radavičiaus (2019-08-07) socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Apginkime Lietuvos miškus“ publikuoto įrašo, kuriuo daugiatūkstantinę auditoriją ragino:

„Vienintelis būdas <..> sustabdyti įžūlius beširdžius medžiotojus <…> be gailesčio šauti į tą ginkluotą medžiotoją. Bei kategoriškas teiginys: „Taip daro Gamtos policijos bet kurioje išsivysčiusioje pasaulio valstybėje <…>“ kuriuo, mūsų nuomone, jis viešai kurstė neapykantą, kvietė smurtauti bei susidoroti su medžiotojais. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Pareiškimus perėmė tirti Vilniaus apskr. VPK Vilniaus miesto 3 Prokuratūros pareigūnai.

Š.m. lapkričio 21 d. gautas nutarimas, kuriuo nutraukiamas ikiteisminis tyrimas, nes prokuroras Benediktas Leišys neįžvelgė nusikalstamos veikos. Prokuroro nuomone, Vytauto Radavičiaus veiksmai savo pavojingumo laipsniu neatitinka BK 170 straipsnio 2 dalyje ir 3 dalyje įtvirtintų nusikalstamų veikų – viešo tyčiojimosi, niekinimo, neapykantos skatinimo, kurstymo diskriminuoti.

Medžiotojus atstovaujančios organizacijos mano, kad minėtas sprendimas yra neteisingas, su tikslu išsukti pažeidėją, neteisingai traktuojamas raginimas: „be gailesčio šauti….“. Tai nėra asmeninė nuomonė, o viešas raginimas, kurį perskaitė ir įvertino keli tūkstančiai žmonių.

Lietuvos medžiotojų sąjunga „Gamta“ pateikė prašymą atnaujinti iki teisminį tyrimą.

„Miske.lt“

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

12 komentarų

 • tokie sizofreniski ispuoliai svelniai apsiejo,toks genocidiskas poziuris i oranizacija,didziule pasaulinio masto zmoniu grupe ,meziotoju gi visame pasaulyje.tokiu poziuriu zmones ir dare nusikaltimus zmonijai i vairiu istorijos laikotarpiu,,,nusaut pakart ,sudegint ir panasiai.

  1
  1
 • Medžiotojas tai diagnozė, maža pimpių gauja, turinti didelių psichologinių problemų. As nieko prieš kad iššaudyt.

  12
  14
 • Užduokime klausimą sau, kodėl taip žmonės sako? Ar pakankamai visuomenė informuota, kas yra selekcija arba populiacijos reguliavimas? Jeigu šiai dienai medžiotojus reikia šaudyti, tai gal bendru sutarimu teikti pasiūlymą nemedžioti plėšrūnų ir stirnų pora metų ir gal situacija keliuose atmerks akis ir visuomenė sužinos, ką medžiotojai veikia? Aišku būtinai prieš tai įspėjus apie akciją.

  23
  6
 • Pabandytu kas nors i mane paleisti šuvį, jaigu butu netaiklus ar tik sužeidimas, traktuočiau kaip butinaja gintį , o tada tam šauliui butu ragai. ….

  20
  7
 • Kazin koks sprendimas butu jeigu raginimas butu toks : „be gailesčio šauti…. + pyd******“?

  32
  1
 • Toks prokuroro sprendimas nustebino daugelį. Medžiagos, kad išrašyti baudai tikrai pakako. Labai keista, kad prokuratūra susirinko bylą iš skirtingų miestų ir pas save uždare. Reikia informuoti bent jau Vytauto Radavičiaus darbdavius apie jo žygdarbius.

  31
  4
 • Pagarba ir padėka LMS „Gamta“ prezidentui Raimondui Ribačiauskui, negailinčiam laiko ir jėgų, bandant teisinėmis priemonėmis apginti Lietuvos medžiotojus nuo tokių, neadekvačių ir visiškai nepelnytų, viešų „ekoteroristų“ išpuolių bei grasinimų.

  78
  13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *