Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pričiuptas brakonierius pats papasakojo apie savo juodus darbus

Turinys:

8 kilpos stirnoms gaudyti pažeidėjui gali atsieti per 1,7 tūkst. eurų. Tokį pažeidimą užfiksavę aplinkosaugininkai Šakių rajone pasigailėjimo brakonieriui nežada. O kartu yra siunčiama atitinkama žinutė ir kitiems, galimai svarstantiems miške kilpomis pasiieškoti laimikių – prasikalsi, sulauksi bausmės.

Kaip praneša Šakių rajono agentūros specialistai, vykdydami reidą-akciją „Lydeka“, jie gavo pranešimą, kad Lekėčių medžiotojų klubo medžioklės plotuose, esančiuose Dainių kaime, Kriūkų sen., negyvenamojoje sodyboje pastatytos kilpos gyvūnams gaudyti.

Nedelsiant buvo pakeistas reido maršrutas ir nuvykta į nurodytą sodybą. Įsitikinę, kad pranešimas teisingas, o „švieži“ pėdsakai sniege veda į netoliese gyvenamą sodybą, inspektoriai apklausė sodybos šeimininkus ir atliko patikrinimą.

Sodybos gyventojas pil. A. D. bandė išsisukinėti, teigdamas, kad ėjo į negyvenamą sodybą ieškoti malkų, bet priremtas argumentų ir kai kurių įrodymų, prisipažino, kad ryte pastatė kilpas. Palydėtam inspektorių į pažeidimo padarymo vietą, pačiam pil. A. D. teko kilpas nurinkti. O kilpų buvo pastatyta 8 vnt. Tikėtasi stambesnio grobio – stirnų. Gyvūnų, o gal ir „kilpininko“ laimei, žvėrelių jose nebuvo.

Už padarytą nusižengimą, Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pažeidimą, pil. A.D. surašytas Administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal ATPK 85 str.7d., paimti pažeidimo padarymo įrankiai – 8 vnt. kilpų gyvūnams gaudyti. Bylą nagrinės Šakių rajono apylinkės teismas. Kaltininkui gresia administracinė bauda nuo 579 iki 1737 eurų.

Žurnalistų kalbinti aplinkosaugininkai sako, kad kilpų statymas yra vienas grubiausių aplinkosaugos pažeidimų. Todėl pamačius miške įtartinus asmenis arba suradus pačias kilpas jie prašo informacija pasidalinti paskambinus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Aplinkosaugininkai pastebi, kad nors šių pažeidimų nustatoma mažiau, jų vis dar pasitaiko. Kilpų parduotuvėse nėra – jos gaminamos brakonierių namuose. Tačiau neteisėtus medžioklės įrankius laikyti draudžiama. O brakonieriai, kurių namuose surandamos kilpos, dažniausiai aiškina nežinoję, kad jų laikyti negalima.

Primename, kad Lietuvoje stirninai medžiojami nuo gegužės 15 d. iki spalio 15 d., juos gali medžioti tik medžiotojai selekcininkai, pateles ir jauniklius leidžiama medžioti nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d. Stirnos yra svarbi ekosistemos dalis. Tai yra elninių šeimos žinduolis. Šie gyvūnai paplitę visoje Europoje, išskyrus šiaurinę dalį ir Airijos salą. Galime didžiuotis, kad šie gražūs gyvūnai plačiai paplitę visoje Lietuvoje. Stirnos sutinkamos tiek miškuose, tiek ir laukuose.

Šaltinis: www.grynas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now