Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Po taiklaus šūvio į šerną – mediko mirtis

Turinys:

Taiklus šūvis į šerną žinomam Kauno klinikų urologui netapo džiugia dar vienos medžioklės pabaiga. Dėl patirto azarto ir jo galimai sukelto streso sustojo aistringo medžiotojo širdis, kaunietis medžiotojų bokštelyje susmuko tiesiai ant šautuvo.

Medžioklė buvo didžiausias 56 metų mediko Algirdo Domarko laisvalaikio pomėgis. Tačiau vasario 13-ąją „Alsos“ medžiotojų būrelio narys Jurbarko rajone paskutinį kartą šovė į laukinį gyvūną. Iškart po šūvio A.Domarką ištiko infarktas ir jis mirė.
Sunerimę, kodėl vyras neatsiliepia mobiliojo ryšio telefonu, jį sukniubusį bokštelyje po kurio laiko aptiko medžioklės draugai.
„A.Domarkas buvo užkietėjęs medžiotojas. Net juokaudavo, kad reikia mesti darbą, jeigu jis trukdo medžioklei.
Deja, kolega turėjo problemų dėl galvos ir širdies kraujagyslių, jį buvo ištikęs neaiškios kilmės insultas. Turint tokių sutrikimų, azartas yra labai pavojingas.
Spėjama, kad A.Domarkas ir patyrė azartą, kai nušovė šerną“, – apgailestaudamas dėl staigios urologo mirties kalbėjo kitas aistringas medžiotojas, Kauno klinikų kardiologas profesorius Donatas Vasiliauskas.

Kraupi žinia pasiekė naktį
Netikėtai našle tapusi interjero dizainerė Virginija Domarkienė niekada nepagalvodavo, kad medžioklėje vyro patiriamos teigiamos emocijos gali tapti ir jo mirties priežastimi.
Vasario 11-ąją pora atšventė 34-ąsias vestuvių metines, o kitos dienos vakare A.Domarkas išsiruošė į medžioklę Jurbarko rajone. Ten su bendraminčiais iš medžiotojų klubo „Alsa“ vykdavo dažnai.
„Tai buvo vakarinė medžioklė. Vyras žadėjo grįžti vidurnaktį. Kai nepasirodė, ėmiau nerimauti, nes savo žodžio Algis visada laikėsi“, – pasakojo moteris.
Medžiotojo sutuoktinė prisiminė, kad bėgant valandoms jai darėsi vis neramiau. Kelis kartus skambino vyrui, tačiau telefono ragelio niekas nekėlė.
Paryčiais ji sulaukė skambučio ir baisios žinios. Kartu medžioję vyrai papasakojo, kas atsitiko.
A.Domarkas tykojo šerno medžiotojų bokštelyje. Laimikį nušovė. Kiti medžiotojai kurį laiką kolegos nepasigedo. Vėliau ėmė nerimauti, bandė jam skambinti. Kai medikas neatsiliepė, medžiotojai užlipo į bokštelį ir vyrą jau rado mirusį.
A.Domarką ištiko staigus infarktas. Spėjama, kad medikas galėjo jį patirti dėl azarto sukelto streso.

Elnių tykojo 30 vakarų
Pats A.Domarkas „Laikinajai sostinei“ prieš kelerius metus yra pasakojęs, kad medžiokle jį sudomino tėvas, taip pat buvęs aistringas medžiotojas.
Medikas šautuvą į rankas paėmė būdamas dvidešimties. Nušovęs pirmąją stirną, pasakojo jutęs gailestį, bet vėliau pripratęs.
„Iš pradžių šeima mano pomėgiui šiek tiek priešinosi, bet laikui bėgant susitaikė“, – kalbėjo A.Domarkas.
Vyras didžiavosi, kad jam yra pavykę sumedžioti visų kolegų svajonę – vilką, taip pat daugybę šernų, stirnų. Namuose ir dabar puikuojasi elnių ragų kolekcija.
Tai, kad į medžioklę išsiruošdavo vos radęs laisvo laiko, liudija jo pasakojimas, jog kartą per elnių rują medžioti jis vyko net 30 vakarų iš eilės.

Drauge medžioti nesiveržė
V.Domarkienė vyrui vykti į medžiokles nedraudė.
„Jo darbas buvo nepaprastai įtemptas. Kartais turėdavo po kelias operacijas per dieną ir dar paromis budėdavo. Todėl geriausiai atsipalaiduodavo gamtoje“, – pasakojo moteris.
Pati ji į medžioklę su vyru nekeliaudavo.
„Medžioklė – vyriškas užsiėmimas. Jie juk ne tik laukia laimikio, bet ir bendrauja, kalbasi apie savo reikalus.
Tai supratau ir drauge medžioti nesiveržiau“, – sakė V.Domarkienė. Lemtingą vakarą moteris nerimo nejautusi.

Nelaimę pranašavo veidrodis
Atsitikus nelaimei prisiminė ją pranašavusius ženklus.
„Iki šiol niekas iš šeimos narių nebuvo prietaringi. Vyras, gimęs 13-ąją dieną, sakydavo, kad šis skaičius jam laimingas. O va kaip baigėsi, mirė taip pat 13-ąją“, – prisiminimais dalijosi našlė.
V.Domarkienė prisiminė, kad, likus kelioms dienoms iki lemtingo vakaro, staiga nuo lubų krito ir į veidrodinį stalą trenkėsi šviestuvas.
„Veidrodis suskilo į gausybę mažų šukių. Tada prisiminiau posakį, kad sudaužytas veidrodis neša nelaimes. Tačiau nusprendžiau, kad aš šviestuvo nekliudžiau, jis nukrito pats, tad ir dėl sudaužyto veidrodžio bėdų negali kilti“, – pasakojo moteris.
Neramų sapną susapnavo ir duktė. Sapne jos kūdikiui iškrito du priekiniai dantys.
„Sakoma, kad tai reiškia artimiausių žmonių netektį. Anksčiau tuo nebūčiau patikėjusi. Tačiau dabar kyla visokių minčių“, – sakė V.Domarkienė.

Gyventi lėčiau nesugebėjo
Našlė neslėpė, kad prieš trejus metus vyras patyrė insultą.
„Tada sulėtino gyvenimo tempą, ėmė laikytis dietos ir labai sparčiai ėmė jaustis vis geriau. Netrukus grįžo į darbą ir vėl vis dažniau medžiodavo“, – pasakojo našlė.
Ji vyro prašydavo gyventi ne taip aktyviai, daugiau tausoti save.
„Aš galėjau tik patarti, bet jei žmogus nusprendžia elgtis kitaip, argi jį sustabdysi“, – atvirai kalbėjo V.Domarkienė.
Medžioklei taip pat neabejingas profesorius D.Vasiliauskas pripažino, kad teigiamos emocijos A.Domarkui galėjo būti pražūtingos.
„Kai patiriame azartą, sukrečiama žmogaus endokrininė sistema, organizme išsiskiria didelis kiekis hormonų, padažnėja pulsas, prasideda kraujagyslių spazmai, kyla širdies raumens virpesiai. Širdies ritmo sutrikimas gali išprovokuoti ir mirtį“, – teigė kardiologas.

Bičiuliavosi su savo mokytoju
Vienas artimas A.Domarko bičiulis buvo urologas Jonas Mickevičius.
„Tuo metu, kai A.Domarkas, baigęs studijas, atėjo dirbti į Klinikas, vadovavau Urologijos skyriui. Jis buvo jauniausias skyriaus medikas. Buvo labai imlus, greitai perprasdavo naujoves, turėjo puikią nuojautą ir geras tikro chirurgo rankas“, – prisiminė medikas.
Sausio pabaigoje Italijoje, Romoje, vyko urologų konferencija. Joje dalyvavo ir J.Mickevičius su A.Domarku.
„Ypatingų įžvalgų ar nuojautos, kad gali įvykti nelaimė, nejutau nei aš, nei pats Algirdas. Tiesa, kartą jis pajuokavo, kad jei ateis metas mirti, geriau, kad tai įvyktų staiga“, – pasakojo medikas.
Prieš pat mirtį A.Domarkas buvo likęs vyriausiu Kauno klinikų Urologijos skyriaus operuojančiu gydytoju. Iš jo mokėsi J.Mickevičiaus sūnus Ramūnas, dabar esantis jauniausiu skyriaus urologu chirurgu.

Medžiotojai laikėsi griežtų taisyklių, Alvydas Tamulionis medžiotojų klubo „Alsa“ prezidentas
„A.Domarkas buvo tikras medžiotojas profesionalas. Vien mūsų klubui jis priklausė 15 metų.
Staigi jo mirtis buvo didelis šokas visiems. Lietuvos medžioklės istorijoje tai bene pirmas atvejis, kai žmogus miršta medžiotojų bokštelyje.
Manau, kad kolegos jam padėti negalėjo, nes visi laikėsi medžiotojams puikiai žinomų taisyklių.
Bokšteliuose tykodami gyvūnų medžiotojai juose įsikuria po vieną. Vienas pas kitą nevaikšto ir nebendrauja, kol ateina sutartas laikas.
Kitaip elgtis nesaugu ir gali išbaidyti grobį. Būtent taip, pagal taisykles, elgėsi tos medžioklės dalyviai.“

Mėgaujasi azartu
Medžioklės azartu yra linkę mėgautis daugybė kauniečių medikų.
Savo pomėgiu paimti į rankas šautuvą garsėja Kauno klinikų širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas kardiochirurgas Rimantas Benetis.
Savaitgaliais atsipalaidavimo ir poilsio miške ieško Kauno klinikų Akių klinikos vadovas Vytautas Jašinskas.
Rekordinio dydžio lapiną ir daugybę kitų gyvūnų didžiuojasi sumedžiojęs Klinikų neurochirurgas Egidijus Marcinkevičius.
Neurochirurgas Jaunutis Tamašauskas turi bene didžiausią medžiotojo patirtį – medžioja daugiau nei 50 metų.

Stresas – pavojingas
Nida Gruodienė Psichologė
„Stresą gali sukelti ne tik neigiamos, bet ir teigiamos emocijos. Pastarosios yra net pavojingesnės, nes jas gyvenime patiriame rečiau.
Ypač pavojingos netikėtos teigiamos emocijos, azartas, kai organizmas išskiria adrenaliną. Tai patiria ekstremalai, besimėgaujantys pavojingomis sporto šakomis. Stiprios teigiamos emocijos užplūsta ir supantis karuselėmis ar net medžiojant, kai po ilgo laukimo pavyksta įgyvendinti savo troškimą sumedžioti laimikį.
Žmonės dažnai įsitikinę, kad staigiai patiriamos teigiamos emocijos pagerina jų gyvenimo kokybę, leidžia atsipalaiduoti, patirti malonumą. Tačiau yra kitaip.
Trumpalaikės teigiamos emocijos, jų sukeltas stresas ar patirtas azartas palieka pasekmes. Po netikėtų malonių išgyvenimų žmogus jaučia išsekimą, pervargimą, liūdesį.
Jei asmuo skundžiasi širdies sutrikimais, netikėtas tiek neigiamas, tiek teigiamas stresas gali baigtis net mirtimi, nes emocijų sukeltas krūvis veikia visas organizmo sistemas. Tokiems žmonėms staigių pokyčių gyvenime reikėtų saugotis ir vengti.“

Vėjūnė INYTĖ LS korespondentė

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now