Peticija dėl vilkų sumedžiojimo limitų

„Baltijos vilko“ atstovai manipuliuoja žmonių emocijomis skelbdami trijų metų senumo apskaitos duomenis ir gąsdindami, kad ūkininkai ir medžiotojai nori išnaikinti vilkus. Tai yra bjaurus melas!!! Mes pasisakome tik už protingą populiacijos kontrolę, kad būtų stabdomas spartus vilkų skaičiaus augimas.
Dar vienas platinamas melas – kad dėl iškirstų miškų ir neva dėl iššaudytų žvėrių vilkai neturi kur gyventi ir kuo maitintis. Yra atvirkščiai – dėl didėjančio kirtaviečių ploto gausėja kanopinių populiacijos, nes atželiančiose kirtavietėse stirnoms, elniams gausu maisto: medelių ūglių ir žolės. Vilkai gyvena ir veisiasi ne ten, kur yra slėptuvės, o ten, kur yra maisto, be to, natūralių priešų Lietuvoje jie neturi.
Pagal šiais metais vykdytą, aplinkos apsaugos ministerijos užsakytą ir naujais metodais pagrįstą vilkų apskaitą, suskaičiuota, kad Lietuvoje yra ne mažiau kaip 900 vilkų. Šį didelį skaičių patvirtina dažnai, net dienos metu matomi vilkai, išpuoliai vietovėse, kur jų nebuvo jau nuo pokario laikų. Vilkai kaimo gyventojo kieme, gyvenvietėse, vilkai, dienomis ir naktimis pjaunantys gyvulius, vilkai prie dirbančių traktorių, vilkai, nešantys iš būdų šunis. Vilkai visur, tik ne miške, pamiršę savo natūralią sanitarų paskirtį – reguliuoti ekosistemą.
Kaimo žmonės gyvena baimėje ne tik dėl draskomų gyvulių, šunų bet ir dėl savo vaikų. „Baltijos vilko“ siūlomos gyvulių apsaugos priemonės yra neveiksmingos, niekinės, techniškai sunkiai įgyvendinamos. Yra ūkininkų, kurie bandė taikyti rekomenduojamas apsaugas, tačiau vilkai jas įveikė, išpjovė gyvulius.
Aplinkos apsaugos ministerija, atsižvelgusi į mokslininkų skaičiavimus ir rekomendacijas, priėmė sprendimą didinti vilkų medžioklės kvotą iki 110 vilkų. Manome, kad turi būti atsižvelgta į medžioklės sezono trukmę bei vilkų sumedžiojimo limitas tūrėtų būti didinamas ne mažiau kaip iki 180 individų.
Norime atkreipti dėmesį, kad mūsų kaimynai Latviai per sezoną medžioja apie 400 vilkų, Baltarusiai apie 1000 vilkų ir vis vien tose šalyse gyvena didelė vilkų populiacija.

Pasirašyti peticiją čia…

 

38 komentarų

 • Jokių limitų vilkų sumedžiojimui iš viso neturėtų būti, nes vilkus sumedžioti nėra taip jau paprasta ir visų jų niekas neišmedžios. O vilkų gynėjams linkiu pasijusti avies kailyje, kai vilkai užpuola.

 • Ir sutapk tu man taip kad vilkų pradėjo daugėt ypač paspartėjus miškų kirtimui ir medžiotojams pleškinant į viską kas juda.
  O davai padarom eksperimentą, kokiems dviem metams apskritai uždraudžiam bet kokią medžioklę ir bet kokius kirtimus ir pažiūrim kas bus? Va taip tiesiog nustojam pora metų kištis į gamtą.
  Nuojauta kužda kad viskas savaime susireguliuotų.
  O viską iššaudyt ir nušikt, iškirst visada spėsim, šituo žmonija visada pasižymėjo…

 • Pydarai, pas vilkus ir yra gyvybe jų mažiau negu mūsų. Jei nenorit kad vilkai žudytų žmonių tada statykit sienas arba prie miškų statykit SWAT arba policija

 • Žmonės kas iš to kad čia viens į kitą spjaudot, nėra lešų apsaugot ūkius ūkininkams , tai ir sako davai šaudom, šiais laikais technologijos padarė tūpus žmones, kurie nebesusitvarko su gamta, susitvarko kai naikina ją 🙂 Nemoki saugot savo fermos ir auginamųn gyvūnų, savo teritorijos, neaugink bl. Žmonės tipo neina į miškus ir nežudo miško gyvūnų, pvz kiek brakonieriu yra kurie kankina gyvūnus kilpom. Žodžiu sakau ūkininkai irgi nori daugiau naudos, o kad investuot biški daugiau į apsauga tai huj.

 • Pateikite įrodymus, nuorodas į apskaitas. Abejones kelia ir tai kad apeliuojate į neegzistuojančios „aplinkos apsaugos“ ministerijos informaciją. Kiek pažįstu „Baltijos vilko“ veiklą, jų atstovai nesiekia manipuliuoti – priešingai, prieš išsakydami poziciją viešai, renka faktus jos pagrindimui.

  Anot jūsų, „Pagal šiais metais vykdytą, aplinkos apsaugos ministerijos užsakytą ir naujais metodais pagrįstą vilkų apskaitą, suskaičiuota, kad Lietuvoje yra ne mažiau kaip 900 vilkų.“

 • Per jus tokius idijotus jau kiemuos jie lankos myletojai vilku atsirado. Neduok dieve uz ju saugojima nukentetu koks vaikas griztantis is mokyklos ar neduok dieve mano, tai selekcija reiktu atlikti ir nevisprociam!!!!! Eikit i miska uogu parinkti,pagrybauti. Ko neinat nes bijot,nagli visie is 9to daugiabucio auksto rasinet vejus,nes ten matai vilkai nepasiekia dar liftu neismoko naudotis!!!!!

 • Išsioperuokit smegenis, vistiek jomis naudotis nemokat 😀 Kam brangus nuosavas turtas, tas mokės jį apsaugoti, žinos jo vertę ir neleis jam prapulti. Bet kai skaitai, kad per ūkininkų naivumą ir nemokėjimą prižiūrėti ūkio kenčia jų pačių turtas – mažų mažiausiai juokinga. Bet kai šitie berazumiai, vietoje to, kad pripažintų buvę neatsargūs ir investuotų į apsaugą pradeda rėkaut jog vienintelis kelias tik naikint, supranti, kad jie pavojingi visuomenei, jie yra mankurtai! Tokių rankomis buvo naikinami kitątikiai, kitos rasės ar tautos atstovai, vykdomos raganų medžioklės ir panašiai. Tokių niekšų moto – kam galvoti, jeigu galima negalvoti, naikinkime viską ko nesuprantame! Tokiem ūkininkam, nemokantiem saugot gyvulių, reiktų griežtai drausti turėti gyvulių ūkius. Nes jie daro net tik žalą sau, bet savo neišmanymu kenkia visai ekosistemai, kelia paniką, teršia viešąsias informacines erdves savo nerišlia neargumentuota trumparegiška kalba, ir nerodo jokio teigiamo pavyzdžio ateinančiai kartai. Žodžiu – visiškas tautos genofondo brokas. Iki Homo sapiens sapiens jums dar labai toli, nes pastarieji pasižymi gebėjimu protaut, racionaliai spręsti problemas, kurti saugų gerbuvį sau ir savo gentainiams. Su tokiais nesaugu, kaip senelis sakydavo su tokiu į karą neičiau, betkada gali gaut kulką į nugarą gaut. Atsipalaiduokit, nelįskit ten kur nemokat, pažiūrėkit filmą ar ką…? Šitas jums ryškiau už atvaizdą veidrody sueis 😀 – https://www.imdb.com/title/tt0387808/ Ir jei apimtų eilinį kartą paleist rudą skysimą apie veganus, vegetarus, violetinius ar vatinukus, tai išgerkit angliuko ar pelyno 😀 Nes jūs patys atrodote ir elgiatės kaip jie. Naudokite smegenis pagal paskirtį 😉

 • Miskus inaikino .isaude zoleedzius. Nera naturalaus maisto vilkam.todel ir pjauna naminius givunas.kitose salyse kas laiko dideles galviju vandas samdo pienenis su sunimis.tai musu ukininkai prisigrove europos paramu.gali taipat pasisamdyti.daugelio zmoniu svajone pamatyti vilka naturalioje gamtoje.bet kaskaip biejas dar iki siol nera mates.tau reiskia nera ju tiek daug.nemegstu medziotoju slykstus nupilve zudikai.anglijoje isvis yra yzdrausta varunine medziokle.as uz tai .kad butu kuo daugiau vilku.

 • Sumedzioti daugiau kaip 200.Ir dar laukiniai gyvunai medziojami o ne saudomi, tik vokieciai karo metu zydus saude…..

 • Jei toks gudruolis esi ko neparasai ifacebuka plano kaip sureguliuoti populiacija man toks jausmas kad rasai beleka oesi kaskoks apsisaukelis ir yra ten jusu tokiu daugiau.

  • Kodel būtent medziotojai iškrypėliai ??
   Kaip jūs “ iškrypima “ suprantate ?

 • Medžioti vilkus būtina, limitą dvigubinti taip pat, o komentatoriams, ieškantiems kitų būdų – sėkmės, gaudant ir sterilizuojant vilkus, kad nesidaugintų geometrine progresiją. Žmonių (siūlančiu juos naikinti) nemylėtojui, siūlau prisijungti prie vilkų gaujos bei gyventi kartu. Adresą duosiu, o ir pirmas toks….. nebūsite…

 • Kai vilkas ar vilkai sudrasko avį ar avis ir jas suėda ar bent jau apgraužia sakyčiau viskas lyg ir gerai ir jiems maitintis reikia, bet kai pamatai dvidešimt ir daugiau avių prakastais kaklais, išplėštais viduriais, šnopuojančių neprakvėpuojančių, dar gyvų, žiūrinčiu gailiais žvilgsniais, ar mažą ėriuką žindanti vilkų papjautą mamą avį, tada jau pakantumas vilkams dingsta negrįžtamai. Tokių vaizdu reikia vilkų gynėjams (ginantiems juos nežinia nuo ko) daugiau rodyti.

 • Zmones reiktu praretint, o ne vilkus. Zmones daugiau zalos padaro, nei vilkai… Esam civilizuoti ir manau galima isspresti tokias bedas be saudymu…

 • Nekilo minčių sugalvoti kitokį būdą „kontroliuoti populiaciją“? Tokie žmonės protingi, o moka tik šaudyti. Panaudojus aukštas technologijas (o ne storapilvių budulių su šautuvais smegenis), galima rasti būdų kaip ir vilką sotų palikti ir avi sveiką.

  • Opa, va būtent! 🙂 Tikrai pritariu, kad yra įvairiausių kelių kaip apsaugoti abi puses ir likti visiems patenkintiems. Bet matai medžiotojai neliktų patenkinti 😀 Tame čia šaknys ir pakastos. Ieškoma lengviausių kelių, kaip visada…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *