Per savaitę AKM nustatytas 14 šernų

Romualdo Barausko nuotrauka

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad 2019 m. kovo 9–15 d. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus pristatytų šernų gaišenų ir skerdenų mėginius, afrikinis kiaulių maras (AKM) buvo nustatytas 13 nugaišusių ir 1 sumedžiotam šernui.

AKM nustatytas šernams:
Kazlų Rūdos sav. Kazlų Rūdos sen. – 5 nugaišusiems,
Kėdainių r. sav. Gudžiūnų sen. – 1 sumedžiotam,
Marijampolės sav. Liudvinavo sen. – 5 nugaišusiems,
Švenčionių r. sav. Pabradės sen. – 1 gaišenai,
Telšių r. sav. Degaičių sen. – 1 gaišenai,
Vilniaus r. sav. Zujūnų sen. – 1 gaišenai.

Iš viso 2019 m. laukinėje faunoje AKM patvirtintas 124 vietose 207 šernams (132 nugaišusiems ir 75 sumedžiotiems). Apie nustatytus AKM atvejus VMVT informuoja Europos Komisiją, Europos Sąjungos valstybių narių veterinarijos tarnybas, Pasaulio gyvūnų sveikatos organizaciją. Užkrėstos šernų gaišenos ir skerdenos sunaikintos.

AKM užkrėstuose medžioklės plotuose kiekvieną savaitę vykdoma nugaišusių šernų paieška, taip pat atliekamas epizootinis tyrimas.


Šaltinis: Vmvt.lt

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Susijusios žymos
, ,
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *