Neteisėtai medžioję asmenys nubausti

Beveik metus trukę teismų maratonai baigėsi Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio ir Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų pareigūnų pergale. Panevėžio apygardos teismas priėmė neskundžiamus nutarimus, kuriais trys asmenys, neteisėtai sumedžioję taurųjį elnią, pripažinti kaltais.

Asmenys pripažinti kaltais už tai, kad 2019 m. pabaigoje Biržų girioje medžiojo draudžiamu būdu. Vienas asmuo iš automobilio „Mitsubishi Pajero“, pasišviesdamas prožektoriumi, medžiokliniu graižtviniu šautuvu su optiniu taikikliu nušovė suaugusį taurųjį elnią.  

Sumedžiotą žvėrį visi trys asmenys automobiliu nugabeno į sodybą ir išdorojo ūkiniame pastate.

Už neteisėtą medžioklę asmeniui, sumedžiojusiam iš transporto priemonės taurųjį elnią, skirta 1300 eurų bauda, teisės medžioti atėmimas 2 metus 6 mėnesius, konfiskuotas graižtvinis šautuvas su optiniu taikikliu, peilis ir prožektorius. 

Medžiotojui, kartu dalyvavusiam neteisėtoje medžioklėje, sumedžiotą gyvūną gabenusiam ir dorojusiam, teismas skyrė 1150 eurų baudą su teisės medžioti atėmimu 2 metus ir peilio konfiskavimu.

Trečiam asmeniui  teismas skyrė 1150 eurų baudą su teisės medžioti atėmimu 1 metus ir 6 mėnesius ir peilio konfiskavimu.

Asmenims taip pat teks atlyginti gamtai padarytą žalą – beveik 6000 eurų.

https://www.facebook.com/aplinkosapsaugosdepartamentas/posts/183102936732053

NAUJIENŲ PRENUMERATA
Susijusios žymos

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 4.5 / 5. Balsavo: 25

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Prisijunkite prie mūsų

Sekite mus socialiniuose tinkluose!

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

2 komentarai

 • Aš manau, kad tokius medžiotojus, kurie sąmoningai ir tyčia pažeidinėja nustatytas medžioklės taisykles, reikėtų išbraukti iš medžiotojų sąrašo visam gyvenimui. Kodėl su tokiais tyčiniais pažeidėjais ilgai tampomąsi ir jiems nuolaidžiaujama??? Klausimas teisėtvarkos ir teisėsaugos organams…Šlykščiausia, kai su visais neginčijamais įkalčiais pagauti pažeidėjai teismuose ginasi, žegnojasi kad jie nekalti ir spurda iš paskutiniųjų idant išliptų iš balos sausutėliai…Man tokie jų veiksmai yra moralės dugnas.

  1
  1
 • Kiek žinoma tie asmenys yra gana žinomi visuomenėje. Būtų labai gražu sulaukti reakcijos iš medžiotojų organizacijos, kuriai jie priklauso. Ar reaguosime tik tada, Janutienė puls?
  Kažkada reik pradėti reguot ir į tokius atvejus!

  14
  6

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *