Negyvas šernas pasėjo baimę

Romualdo Barausko nuotrauka

Rudens pradžioje Kuršių nerijoje medžioklės plotus turintys medžiotojai pajūryje rado šerno gaišeną. Būta baimės, ar miško žvėris nugaišo ne nuo Afrikinio kiaulių maro.

Negyvą šerną rugsėjo 19-osios ryte žmonės aptiko išmestą jūros bangų ties Preila, netoli trečiosios gelbėjimo stoties.

Panašu, kad gyvūno gaišeną atplukdė jūra, ji ilgą laiką buvo vandenyje.

Medžiotojai išsigando, ar nebus šernas nugaišęs nuo mirtinos, greitai plintančios ligos. Mat tokiu atveju tektų iššaudyti visus Kuršių nerijos šernus.

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko patarėjas Virgilijus Valantinas teigė, kad nedelsdamas paėmė mėginius ir ėmėsi tirti, ar gyvūnas nebuvo užsikrėtęs Afrikiniu kiaulių maru.

Praėjusią savaitę sulaukta džiugios žinios – mirtino šernams užkrato nerasta.

„Neringoje medžioja du medžiotojų klubai: „Girinis“ ir Klaipėdos universiteto klubas. Mes vykdome Neringos žvėrių stebėseną dėl Afrikinio kiaulių maro, kol kas tokių atvejų nenustatyta. Tai yra didžiulė sėkmė, – pasakojo V.Valantinas. – Lapės dukart per metus skiepijamos nuo pasiutligės, pavasarį ir rudenį iš lėktuvų mėtoma vakcina. Šių žvėrių pasiutligės atvejų nefiksuojame jau labai seniai.“

Klaipeda.diena.lt

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Susijusios žymos
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *