Mokslininkai dėkoja Medžiotojams

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijos (ŽŪA) Miškų ir ekologijos fakulteto Medžioklėtyros laboratorijos mokslininkai dėkoja Medžiotojams už sumedžiotų vilkų tyrimų mėginių paėmimą ir išsaugojimą. Jūsų rūpesčio dėka šiemet buvo surinkti 99% visų reikalingų mėginių!

Labai džiaugiamės ir taip pat esame dėkingi, kad medžiotojai susiplanuodavo savo darbus taip, kad galėtų perduoti mėginius mūsų pasiūlytu atvykimo laiku – tai buvo išties vertingas palengvinimas mėginių surinkimo procese.

Šiuo metu jau pradėtas vilkų raumens pavyzdžių paskirstymas į mėgintuvėlius, kurie keliaus į mūsų universiteto genetikos laboratoriją populiacijos grynarūšiškumo, giminystės ryšių, inbrydingo tyrimams.

Savo eilės laukia iltinio danties šaknies pavyzdžiai amžiaus tyrimams ir patelių gimdos reprodukcijos tyrimams. Tyrimų ataskaita bus paruošta rugsėjo pabaigoje ir visiems prieinama Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos internetiniame puslapyje (eiti: Veiklos sritys – Biologinės įvairovės apsauga – Žvėrių apskaita).

Ten pat galima susipažinti ir su 2019 bei 2020 metų ataskaitomis. Šių metų rudenį, kaip ir ankstesniais metais, kiekvienas vilką sumedžiojęs medžiotojas gaus trumpąją SMS žinutę su pranešimu, kad gali paskambinti ir sužinoti visą tyrimų metu gautą informaciją konkrečiai apie jo sumedžiotą(-us) vilką(-us).


NAUJIENŲ PRENUMERATA

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 4.6 / 5. Balsavo: 19

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Prisijunkite prie mūsų

Sekite mus socialiniuose tinkluose!

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *