Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžiotojų galvos skausmas – etatinis „kilpininkas“

Turinys:

LR AM Kauno RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai šių metų vasario mėnesio pradžioje sulaukė pranešimo iš Kauno medžiotojų klubo „Žiemkelis“ medžiotojų apie jų ploto vienete rastas kilpas, skirtas medžiojamiesiems gyvūnams gaudyti. Nieko nelaukdami pareigūnai nuvyko ir apžiūrėjo Kauno r., Kluoniškių km. esantį mišką. Miške buvo rasta kilpų pastatytų ant žvėrių migracijos takų. Į vieną iš kilpų buvo įkliuvusi ir lapė. Deja, pareigūnai niekuo lapei padėti jau nebegalėjo…Prie į kilpą pakliuvusios lapės buvo pastatyta slapta vaizdo stebėjimo kamera.

2017 m. vasario 21 d. pareigūnai slaptos kameros pagalba nustatė asmenį, kuris medžiojo draudžiamais įrankiais. Bendradarbiaujant su Kauno AVPK Kauno RPK 1-osios veiklos skyriaus pareigūnais buvo apžiūrėta sodyba, kurioje gyvena vaizdo įraše įsiamžinęs pilietis. Tai Kauno rajono, Dievogalos kaimo gyventojas, aplinkosaugininkams bei policininkams gerai žinomas K. P., kuris ne kartą jau buvo sulaikytas medžiojantis draudžiamais įrankiais.

Atlikus apžiūrą K.P. sodyboje buvo rasta ir paimta 12 vnt. metalinių kilpų, du draudžiamais įrankiais sumedžioti pilkieji kiškiai, dvi sumedžiotos lapės bei išdoroto pilkojo kiškio kailis. Pilietis K.P., kaip ir kiekvieną kartą, kategoriškai neigė savo kaltę.

„Kilpininkui“ buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, paimti draudžiami įrankiai, neteisėtai sumedžioti gyvūnai. Medžiaga pagal kompetenciją perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismui. Pažeidėjui gresia bauda iki 1800 EUR ir teks atlyginti padarytą žalą gamtai, kuri gali siekti iki 1500 EUR.

LR AM Kauno RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai rekomenduoja medžiotojams dažniau pasivaikščioti po savo medžioklės ploto vienetus, nes pareigūnų patirtis leidžia teigti, kad „kilpininkai“ darosi aktyvesni, kai medžiotojai ne taip aktyviai lankosi miškuose, kai pasibaigia medžioklių „varant“ sezonas.

Kviečiame piliečius ir toliau būti neabejingais ir apie pastebėtus gyvosios gamtos išteklių naudojimo pažeidimus informuoti Bendruoju pagalbos centro numeriu 112.

Šaltinis: www.krd.am.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now