Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Į Lietuvą atklydo sužeista meška

Turinys:

Pranešimas apie Švenčionių rajono Janonių miške (Sirvėtos regioniniame parke) pastebėtą sužeistą mešką buvo GRYNAS.lt redakcijos žurnalistų parengtas balandžio 1-osios pokštas.

Vis dėlto, džiaugiamės, jog per dieną į redakciją kreipėsi mažiausiai 10 drąsių savanorių vyrų (moterų skambučių nesulaukėme). Vadinasi, jei „užsieniečiui“ žvėriui iš tiesų prireiktų pagalbos, jis tikrai neliktų likimo valioje.

Toliau galite perskaityti visą išgalvotą straipsnelį. Meškos pėdsakai iš tiesų užfiksuoti Sibiro platybėse, ekspedicijų vadovo Gintauto Aleknos, o vaizdo reportažas nufilmuotas Vokietijos meškų rezervate (Bear sanctuary), į kurį iš Kelmės iškeliavo garsioji meškutė Maša (dabar gavusi Majos vardą). Ji ir nufilmuota šiame klipe.

Aplinkos ministerija praneša, kad informacija apie Lietuvos miškuose pastebėtą mešką gauta šį rytą. Miške apsilankę vietiniai vyrai iš pradžių aptiko keletą keistų pėdsakų, kraujo dėmes, vėliau pastebėjo ir pačią mešką bei ją nufilmavo. Apie tai pranešę miškininkams, gavo nurodymą prie žvėries nesiartinti.

Vis dėlto padarius prielaidą, jog meška gali būti sužeista, gamtosaugininkai suka galvas, kaip laukiniam žvėriui pagelbėti. Aplinkos ministerija kviečia savanorius, norinčius prisidėti prie meškos gelbėjimo operacijos. Inspektoriai svarsto, kad sužeistai meškai norint suteikti pirmąją pagalbą, būtina žvėrį užmigdyti migdomųjų vaistų šūviu. Tačiau prie tokio žvėries sudėtinga prieiti, todėl savanorių bus prašoma iš saugaus atstumo mešką apsupti, kad veterinarams būtų lengviau į reikiamą vietą iššauti vaistus.
Visi norintys prisidėti, kviečiami skubiai registruotis šiais telefonais +370 652 20295 arba +370 685 10183.

Sužeistam gyvūnui reikia pagelbėti
Aplinkos viceministras Linas Jonauskas GRYNAS.lt teigė, kad žmonių pagalba yra reikalinga, nes į tokią situaciją kaip meškutė iš Baltarusijos gali patekti bet koks kitas gyvūnas.

Skaitytojai sugebėjo pro automobilio langą nufilmuoti Janonių miške pastebėtą mešką:
video

„Patys gyvūnai, kurie nuklysta ar iškrenta iš lizdų ir susižeidžia, savimi nepasirūpins, todėl visi neabejingi turėtų į tai atkreipti dėmesį – iškviesti tam tikras tarnybas arba jeigu yra galimybė, patiems pagelbėti. Juk būna gamtoje ir baltasis badas, ar gandrai savo jauniklius išmeta iš lizdų ir pan. Norime paprašyti visuomenės, kad jeigu turės kokios informacijos, apie tai praneštų, juk tai gali ir pasikartoti. Šiandien meška užklydo, rytoj gali koks kitas gyvūnas“, – sakė L. Jonauskas.

Meškų yra atklydę ir anksčiau
Savo ruožtu Švenčionėlių miškų urėdas Nauris Jotautas prisiminė, kad meškų šiame regione iš Baltarusijos atklysta ne pirmą sykį. Jis mena prieš kelis metus buvusį skambutį, kuomet mešką miške susitiko viena uogautoja

„Vien man bedirbant meškos buvo užklydusios jau kelis kartus. Vieną kartą paskambino moteris, uoguotoja, kuri turi sodybą Gelednės girininkijoje. Ta vieta jau yra visai netoli Baltarusijos sienos. Moteris pasakojo, kad išlipo iš automobilio ir nuėjo į miškelį – ten pamatė „rudaplaukę“ meškutę. Ji labai išsigando ir šoko ištikta parbėgo atgal prie automobilio, užsidarė viduje ir iškart puolė skambinti tiesiai į urėdiją“, – prisiminė N. Jotautas. Anot urėdo, tokioje situacijoje – miške netyčia susidūrus su meška – reikėtų neiti į kontaktą, o lėtai pasitraukti į šalį ir susirasti saugią vietą. Jeigu atvažiavote automobiliu, geriausia sėsti į jį ir nuvažiuoti į šalį. Būtų gerai, jeigu apie tokį netikėtą susitikimą informuotumėte ir gamtosaugininkus.

N. Jotautas aiškina, kad yra gyvūnų, kurie iš tiesų vengia žmogaus draugijos, pavyzdžiui, vilkai. Juos labai retai sutiksi atviroje vietoje. „Kiek Lietuvoje yra mačiusių vilką? Nebent medžiotojai, nes vilkai stengiasi laikytis atokiau“, – sakė urėdas.
mesku-pedsakai-64411024

Tačiau štai meškos elgiasi kitaip. Jeigu palygintume pasaulio patirtį, galima būtų daryti išvadą, kad meškos nieko nebijo – jos gali būti neprognozuojamos.

„Jeigu žiemą vaikšto meška, tai požymis, kad kažkas yra negerai, nes jos turi miegoti, – svarstė N. Jotautas. – Viena priežasčių (kodėl jos atklysta – red. past.) gali būti maisto paieška. Pasienis yra atviras, jeigu per jį praeina kartais kontrabandininkai, ką tai reiškia žvėriui praeiti – šernui, meškai ar briedžiui“, – teigė urėdas.
Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą