Lapių gausos reguliavimo konkursas

Plėšrūnų – lapių, kiaunių, mangutų gausos reguliavimas – aktuali problema. Tokios rūšys, kaip lapės, yra labai plastiškos, prisitaikančios gyventi šiuolaikinėse, žmogaus veiklos paveiktose buveinėse, randančios gyvenamąsias erdves ir maistą net miestuose, industriniuose rajonuose. Šiuolaikinėse antropogeninėse ekosistemose smulkus plėšrūnai neturi natūralių priešų. Visą tai lemia jų populiacijų gausos augimą. Pvz., vienos lapės metinis maisto poreikis yra apie 300 kg gyvulinės kilmės pašaro. Todėl lapių skaičiaus kontrolė tiesiogiai susijusi su smulkios kitos faunos gausa. Lapės yra infekcinių ligų, taip pat tokių, kurios pavojingos ir žmonėms, kaip pasiutligė, trichineliozė ir apvaliųjų kirmėlių, pagrindinės platintojos.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija kartu su „4Stablestick“ ir „Miske.lt“ skelbia lapių gausos reguliavimo konkursą. Analogiškus konkursai rengiami ir kituose Vidurio Europos šalyse.

Konkurso sąlygos: konkursas individualus. Konkursas vyks vasario 17 – 23 dienomis imtinai. Norintieji dalyvauti konkurse prašome registruotis nuo vasario 10 dienos e. paštu: lmzdkinologija@gmail.com;, nurodant vardą, pavardę, rajoną ir klubą. Registracijos pabaiga vasario 15 d. 18:00 val.

Konkurso dalyviai iki nurodytos datos (vasario 23 d., 18:00 val.) turi atsiųsti e. paštu: lmzdkinologija@gmail.com; sumedžiotų lapių nuotraukas (kiekvienos atskirai) su šalia ant popieriaus lapo užrašyta sumedžiojimo data ir valanda.

Konkurso nugalėtojas bus apdovanotas taikymosi lazda „ 4Stablestick – Bush Stick“. Informacinis konkurso rėmėjas „Miske.lt“.

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

4 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *