KT – byla dėl prievolės priimti naujus narius į medžiotojų klubą

Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį pradeda nagrinėti bylą dėl medžioklės plotų naudotojų asociacijai nustatytos prievolės priimti narius į medžiotojų kolektyvą.

Byla bus nagrinėjama rašytinio proceso tvarka pagal Vilniaus miesto apylinkės teismo kreipimąsi. Šis teismas nagrinėjo piliečio skundą, kad medžiotojų klubas atsisakė jį priimti savo klubą.

Ieškovas yra medžiotojas ir turi šio klubo naudojamame medžioklės plotų vienete jam nuosavybės teise priklausančių daugiau kaip 100 ha žemės ūkio ir miško paskirties žemės sklypų. Tačiau medžiotojų klubas per visuotinį narių susirinkimą slapto balsavimo metu nepritarė ieškovo narystei, nes šis yra baustas už medžioklės taisyklių pažeidimus.

Vilniaus miesto apylinkės teismo nuomone, Medžioklės įstatyme nustatytas įpareigojimas priimti asmenį į medžiotojų kolektyvą, apriboja konstitucinę asociacijos narių laisvę nuspręsti, su kuo jie nori ar nenori vienytis į asociaciją. Teismas atkreipė dėmesį, kad anksčiau KT yra pasisakęs, jog teisė medžioti nėra konstitucinė teisė, ji kyla iš žemesnės galios teisės aktų ir turi būti įgyvendinama taip, kaip numatyta teisės aktuose. Tuo metu asociacijų laisvė yra konstitucinė laisvė.

Diena.lt informacija

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

13 komentarų

 • Svajonė būtų, ir gamtos apsauga dirbs.Dabar nusipenėjusiais pilvais.Tiek etatų priveista.Sėdi tik prie telefonų ir laukia kada kas ką paskųs.Rusų laikais tiek nebuvo.
  Pvz:Metinis leidimas nuo 100€ smulkiajai faunai.Licencijoti elniai,briedžiai-Brangiau.Taip ir biudžetą papildysit ir medžiotojai bijos brakonieriauti.Ir nereikėtų pataikauti kažkokiam būreliui.Ūkininkai galėtų ne tik savo žemėje medžioti.O būrelių vyrai galės apie orą šnekėti susitikę arba prisiminti laikus kokios pilnos kuprinės buvo… 😂

  3
  6
 • Valstiečių partija už jus nebebalsuos po metų,nebent staigiai sukurpiat naują medžioklės įstatymą, kur ūkininkai, kurie nori ,ir kurie turi medžiotojų bilietus nekaulindami galėtų oriai medžioti,tereikia atsisakyti tarybinės atgyvenos.
  Užleiskit Verygą ,manau gal bent vykusį įstatymą sukurs ir taip ūkininkų malonę gausit per ateinančius rinkimus į seimą.
  Tokia ,kaip dabar tvarka ,kanopinių žvėrių limitų dalinimas kas kiek nori amžinas briedas,ne paslaptis, kad būreliai antra tiek iššaudydavo ,negu gaudavo licencijų

  3
  4
 • Mežiotojų tik 30000, o savininkų žemės ar miško dešimt kartų daugiau.
  Man nesuprantama,kodėl per visą nepriklausomos Lietuvos laiką dar vis ūkininkai bevaliai.
  Jei žvėrys skaitosi valstybės, tai kodėl ūkininkas ar medžiotojas negali medžioti su leidimu pvz.:kaip žvejys nusipirkęs per perlo terminalą,ir medžioji ar Vilniui ar Kaune ir t.t🤣

  4
  4
 • Klausyk Medžiotojau, matosi kad esi Jaunas medžuotojas, skaičiuoji savo žemės ha, mano draugiškas patarimas, apšilk b
  urelije kojas, pajausk kolektyva, nereikia statyti savo principu, bukim medžioklėje vienodi, ar Tu verslininkas turtuolis, sr tu paprastas kaimietis.

  13
  3
  • TO ALIS:
   KAIP APŠILTI BŪRELYJE KOJAS? Bandžiau, ėjau, variau….. Po susirinkimo „SENIŲ“ – dauguma sako – NE. Nereikia, nenorim, prieš 10 metų kažkuriam iš „senių“ perbėgau taką ne taip ir ne tuo laiku. Nesu jaunas – man reikalinga kompanija, aš vienas ne medžioju ( nežinau ar yra aplamai tokių medžiotojų – kurie po vieną mėgsta medžioti).
   Nesu jaunas, nestatau principu, rašai būkim medžioklėje – vienodi, šiai dienai nebematau nė vieno NORMALAUS būrelio (savo apskrityje). Visi būreliuose persiėdę iš vidaus, nebėra garbės, nebesilaiko žodžio (net ir suaugę , metuose vyrai), meluoja, pakišinėja savus, apie kitus dalykus geriau patylėti.

   9
   2
 • Medžiotojas esu jau 27 metai, ir mano stažo medžiotojai pamena kokios buvo draugiškos medžioklės, susitikdavom pailsėt ,pabendraut, neturėjom jokiu karabinu, o dabar kas darosi? Atleiskit jaunimėli, pasidarem “ mėsininkai“ apsikarstėm karabinais, termovizoriais ir t.t.

  13
  4
 • Medziokles taisykliu pazeidimas – pazeidimui nelygus.
  Ne visi medziokles taisykliu pazedimai turi bendro su brakonieriavimu.
  gal virsino 0,4, gal ne ta ginklo pazymejima buvo pasiemes i medziokle …. ir jau medziokles taisykliu pazeidimas.

  11
  1
 • vadinasi baustas už medžioklės taisyklių pažeidimą tampa nepakaltinamu nes turi n-kiek tai žemės ha, būrelis visiškai teisus taip darydamas, o visokiems nepritapeliams galiu pasakyti, normalus žmogus visada ras vietos, tik dažnas pizdukas nori iškart nė kojų neapšilęs savo teises spausti, ir visokias tiesas įrodinėti

  32
  6
  • Įdomu žinot – ta žemelė turėtu būt nuosavybė ar galėtu būt ir nuoma. Nesvarbu valstybinė ar iš žmogaus. Mūsų klube tokie ūkininkai nėra nusķriausti. Jai medžiotojas tai ir leidžiame medžiot savo žemelėje. Leidžiame pasistatyt ir po 1 stacionarų bokštelį su viliojimo vieta. Suprantama tai tik šernams. Su malonumu priimame ir i varomines medžiokles. Tokius ūkininkus reik gerbt. Visgi jie mums ir augina žverelius. Pats medžioju jau vos ne 30 metų tame pat klube. Turiu ir žemelės ir miško. Kažkiek ir ūkininkauju. Bet gi nereiškia kad visus sofinius ūkininkus medžiotojus turetum priimt i klubus. Galu gale reik ir žmogų pažint. Velniai žino iš kokios jis balos🤔

   11
   2
 • Aš būsiu sekantis – kuris irgi kreipsis į teismą. „Diedovščinos“ juk nieko neįsileidžia , ar turi 15 ha ar 120 ha. Seniams baisu , kai pasiūlai ką nors naujo, arba tiesiog susitvarkyti (nedoroti stirnų ant šakų – pamiškėse, įsirengti normalias lūpyklas (su elektra), ir elementari higiena. Pusę PAČIŲ MEDŽIOTOJŲ – neturi nuosavos žemės, būreliuose kuriems patys priklauso. O dalis jų net būdami „pavyzdiniai“ tik ant akių kitiems.

  13
  11
  • Baisiausia, kad tos „Diedovščinos“ tokiu pat pricipu mokina ir jaunąją kartą…

   3
   7

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *