Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Kilpininkai“ priėjo liepto galą

Turinys:

Pastaruoju metu Vilniaus rajono miškuose brakonieriavę vadinamieji „kilpininkai“, nors ir labai stengėsi nepakliūti į aplinkosaugininkų akiratį, pagaliau priėjo liepto galą.

Apie tai, kad Gailiūnų miške statomos kilpos medžiojamiesiems gyvūnams gaudyti, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai žinojo jau kurį laiką. Reidų metu jie ne kartą šiame miške matė pastatytas kilpas. Pareigūnai rengė pasalas įvairiu paros metu, tačiau kilpas statančių brakonierių sugauti vis nepavykdavo.

Pagaliau praėjusią savaitę „kilpininkai“ įkliuvo. Aplinkosaugininkai, surengę pasalą Gailiūnų miške ties Gailiūnų kaimu, pastebėjo jau ne kartą matytą visureigį ir jį nusprendė sustabdyti. Automobiliu važiavo gretimų kaimų gyventojai A.A. ir P.J. Abu vyrai patikrinimo metu buvo sutrikę, akivaizdžiai bijojo akistatos su pareigūnais.

Pabendravę su aplinkosaugos inspektoriais, brakonieriai patys prisipažino statę kilpas ir net parodė, kur miške jas pastatė, padėjo jas nurišti. Buvo paimtos keturios pinto metalinio lyno kilpos.

Medžioklė panaudojant kilpas – griežtai draudžiama, nes tai sukelia itin skausmingą ir kankinančią mirtį gyvūnams. Patekę į kilpą jie smaugiami, patiria kūno sužalojimų, kol nusilpę nugaišta.

Abiem pažeidėjams gresia administracinė atsakomybė – baudos nuo 800 iki 1800 eurų su nusižengimo padarymo įrankių konfiskavimu. Medžiaga perduota Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmams procesiniam sprendimui priimti.

Aplinkosaugininkai prašo gyventojų pamačius pastatytas kilpas nedelsiant apie tai pranešti bet kuriuo paros metu bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai pranešimų apie aplinkosauginius pažeidimus priėmimo centrui tel. (8 5) 273 2995.


Šaltinis APLINKOS MINISTERIJA
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą