Kauno regione – brakonieriavimo atvejis

Kauno regione fiksuoti ir medžioklės taisyklių pažeidimai. Praėjusią savaitę per Kluoniškių kaimo apylinkėse surengtą pasalą buvo atpažintas anksčiau ne kartą už medžioklę draudžiamais įrankiais baustas asmuo, bandęs iš metalinės kilpos išimti sučiuptą stirnos patiną. Tiesa, įtaręs, jog yra stebimas, asmuo greitai pasišalino iš įvykio vietos.

Kaip paaiškėjo pareigūnams apžiūrėjus teritoriją, pažeidėjas draudžiamu būdu sugavo stirnos jauniklį ir suaugusį patiną, o iš viso buvo pastatęs net 22 metalines kilpas bei 2 galūninius spąstus.

Kadangi aplinkosaugininkams asmens sulaikyti pažeidimo padarymo vietoje nepavyko, Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai susisiekė su policijos pareigūnais ir nuvyko į pažeidėjo namus. Asmens namuose ir ūkiniuose pastatuose buvo rasta dar 20 paruoštų metalinių kilpų bei kontrabandinių cigarečių.

Už medžioklę draudžiamais įrankiais pažeidėjui gresia bauda nuo 600 iki 1700 eurų kartu su kilpų konfiskavimu. Taip pat  jam reikės atlyginti 2056 eurų gamtai padarytą žalą už draudžiamais įrankiais sumedžiotus laukinius gyvūnus.

AAD primena, kad medžioklė naudojant kilpas yra griežtai draudžiama, nes tai gyvūnams sukelia itin skausmingą mirtį. Patekę į kilpą jie patiria įvairius kūno sužalojimus ir kankinasi, kol nusilpę nugaišta.

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

7 komentarai

 • Jo jo mėsa tik isrinktiesiems .vargoliams slapianke ir sasyskos su visokiais e666. Pasakyk protingi i koki medžiotoju būrelį istot mažam žmogeliu dirbančiam už minimuma. Susimastykit gamtos myletojai .

  2
  1
 • Taip, kilpos nepateisinama,bet neatsakingas šūvis manau taip pat. Nepadarius mirtino šūvio, o dar neduok dieve į pilvo sriti, manau nieko geriau nei ta pati kilpa. Čia netik pramoga ir laisvalaikio praleidimas gamtoje (gamtos myletojai((medžiotojai)) nevisi žinoma), o labai atsakingas ir daug darbo ir treniruočių reikalaujantis malonumas.
  Nereikėtų atsidet ant frazės (gamtoje niekas nenueina veltui).

  9
  3
 • Šis pilietis, jau yra baustas už tą patį nkartų. Tiek vietiniai medžiotojai tiek aplinkosaugininkai yra bejėgiai. Jis baudų nemoka ir tokius nuo brakonieriavimo atbaidytų tik reali laisvės bausmė. Už pakartotinus brakonieriavimo atvejus tokia bausmės forma labai motyvuotų ne tik kilpininkus! Šiuo atveju valstybė įdėjo daugybę pastangų ir lėšų, o rezultatas bus nulinis, nes tas išgama jau šiandien vėl pirks trosą ir minuos pamiškes toliau!

  28
  5
 • Jo tokius pacius kilpon tegu pasedi savaite gal padetu bet abejoju baudu nemokes paimt is jo ner ka ir toleu kilpaus reiketu kazkokiu kitu poveikio priemoniu

  23
  3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *