8 201

Ką daryti jei pasibaigė leidimo ginklui galiojimas

Deivido Staponkaus nuort.
Turinys:

Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Viešosios policijos valdybos atsakymas, dėl leidimo laikyti (nešiotis) ginklus galiojimo termino pratęsimo karantino metu.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimu Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ visoje šalyje dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, taip pat Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimu Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ paskelbtas karantinas. Siekiama užtikrinti saugias bei sveikas pareigūnų, valstybės tarnautojų ir kitų darbuotojų darbo sąlygas policijos įstaigose, sumažinti fizinių kontaktų skaičių ir apriboti viruso COVID-19 galimybę plisti.

Atsižvelgus į esamą situaciją ekstremaliosios situacijos laikotarpiu, prašymus dėl leidimo laikyti (nešiotis) ginklus galiojimo termino pratęsimo (perregistravimo) galima pateikti tik elektroninėje erdvėje per www.epolicija.lt tinklalapį. Ekstremaliosios situacijos metu nebus galima tiesiogiai teikti prašymų ir gauti leidimų. Licencijavimo paslaugos elektroninėje erdvėje bus teikiamos įprasta tvarka, t. y. bus registruojami pateikti prašymai, priimami sprendimai, teikiami atsakymai elektroniniu būdu.

Taip pat bus priimami (registruojami) prašymai, pateikti elektroninėje erdvėje, ir be visų reikiamų dokumentų (pvz., prašymai perregistruoti leidimus laikyti (nešiotis) trumpuosius šaunamuosius ginklus bus priimti be žymos, kad trumpasis šaunamasis ginklas yra išbandytas teisės aktų nustatyta tvarka, prašymai perregistruoti leidimus laikyti (nešiotis) ginklus bus priimti be medicininės pažymos ir pan.). Tokių prašymų nagrinėjimas bus tęsiamas, kai bus pateikti visi trūkstami dokumentai.

Pagal gautus asmenų prašymus parengti leidimai ir kiti popieriniai dokumentai pareiškėjams bus atiduoti pasibaigus ekstremaliajai situacijai. Esant galimybei saugiai atiduoti dokumentus pareiškėjams, policijos įstaiga gali organizuoti dokumentų atidavimą.

Taip pat norėtume atkreipti dėmesį, kad fiziniams ar juridiniams asmenims nebus taikoma atsakomybė už laiku neįvykdytus įstatymuose nustatytus įpareigojimus, jei šių įpareigojimų neįvykdymas susijęs su ekstremaliąja situacija.

LMŽD

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 2.5 / 5. Balsavo: 2

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Prisijunkite prie mūsų

Sekite mus socialiniuose tinkluose!

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

3 komentarai

  • saviginai laikyti išduoto ledimo galiojimas baigiasi,toliau pratęsti nebenorėčiau.Ką turiu daryt ?

    2
    1
  • Ar bus galima medzioti pasibaigus ginklo laikimo leidimui, nes ant leidimo parasita leidimas laikiti ir nesioti ginklus kiek supratau laikiti bus galima kol nesibaigs karantinas o nesioti ir medzioti girdejau kad nebus galima .

    3
    2

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *