Jonavos rajone padegtas medžiotojų bokštelis

Per savaitę Lietuvoje sudeginti du medžiotojų bokšteliai. Kol kas nusikeltėlių ieško policija. O štai patys medžiotojai neatmeta galimybės, kad nusikaltimą prieš jų turtą vykdo su vilkų medžiokle kovojantys ir sveiką protą praradę fanatikai. Juolab kad grąsinimai medžiotojams susidorojimu ar net mirtimi „Facebook“ socialinėje erdvėje liejasi laisvai.

Iš medžiotojų bokštelio, stovėjusio miškuose šalia Užusalių Jonavos rajone, likusi tik nuodėgulių krūva. Visiškai supleškinta bokštelio viršuje įrengta patalpa, kurioje įprastai žvėrių tykoja medžiotojai. Tokį vaizdą šią savaitę išvydo apžiūrėti teritorijos atvykę medžiotojų būrelio „Klevas“ nariai.

„Tiktai dirst į kitą pusę, visai žiūrim – nėra bokštelio. Visi – „tai kur tas bokštelis?“ Ir kadangi jau prieš kelias dienas teko matyti internete kažkur sudegintą, kaip atrodo tie stagarai, ir man pirma mintis į galvą toptelėjo – sudegė. “, – sako medžiotojas Renaldas Vabuolas.

Tv3.lt

Susijusios žymos
,
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

15 komentarų

 • Tikrai yra daug nugriuvusių ir nelikviduotų bokštelių, kurie guli kanaluose ir šiandien..mačiau ne vieną tokį ir nemačiau kad medžiotojai juos sutvarkytų ir išvežtų tą lentų balaganyną..yra ir šiukšlių aplink bokštelius, pagrinde aplink senus ir nenaudojamus bokštelius, nu bet vistiek medžiotojai apie juos puikiai žino ir nieko nedaro. Pats dažnai dalį tų šiukšlių surenku kad pačiam nebūtų taip šlykštu. Aplinkos apsaugos per 12 metų nė karto nemačiau. Yra kur tobulėti.

  2
  2
  • Pone „miškininke“ nenoriu įžeidinėti, kad 12metų nematote aplinkosaugininkų, tai tikiuosi, kad šakas kraunat ar medžius pjaunat , ir daugiausiai Jūs padarot žalos gamtai bei šiukšlių. Kiekvienas urėdijos girininkas žino, kur ir kieno bokštelis stovi. Nes jis turi visų medžioklės įrenginių koordinates , kur pasirašytos sutartys dėl vietovės. O dėl bokštelių paliktų ar sulaužytų, sukrautų į krūvą taip tiesa, mes taip pat darom, nes randam stovinčius arba paguldytus „draugų“ mūsų plotuose ,bet čia vienetai per metus. Nei vienas pareigūnas tais tyrimais neužsiima ,tai medžiotojai kalti išvada vienareikšmiška .Tai nors vienas buvote miškų plotuose po plynų kirtimų ? Kas ten darosi , kaip po „ karo“ ir niekas nesiruošia tvarkyti tu atliekų…..ir vėl kalbėsite kad ne visur, nes čia „tabu“.
   Ir daugiau nematau tikslo dalyvauti straipsnių komentaruose : nes supratau kad daugumas autorių komentaruose iš „paralelinio“ pasaulio arba nieko nežino ar nori pasikandžioti ,kiti turbūt turėję problemų su gamtosauga.

   3
   1
  • Tamsta, Dėde A, smarkiai klydote dėl manęs. Tik pasakysiu, kad pats nė vienos šiukšlės miškuose nesu palikęs-maža to, išvežęs krūvas šiukšlių paliktas kitų miško lankytojų (miško darbininkų, medžiotojų, grybautojų ir pan.). Miškų aplankęs daugybę ir bendras vaizdas daugmaž aiškus. Nėra taip kad visur tik bardakas, kad visi blogi, kad miškai tik kertami, niokojami ir pan. Yra visokių miško šeimininkų: vieni tvarkosi pavyzdingiau, kiti po plynų kirtimų kojos nekelia ir dar palieka šiukšlynus. Todėl ir sakau, mažiau rietenų ir daugiau atsakomybės bei pagarbos, nes dar yra kur pasitempti.

   1
   1
 • TIESIOG gerbiu jus kad esate tikras medžiotojas ir nepaliekat po savęs krūvos šiūkšlių ir surenkat kitų paliktas šiūkšles, bet yra bokštelių ir nevienas su auto kėdėm su paliktom kufaikom ar kitaip pavadinus žieminėm striukėm, apsiaustais ir aplink bokšteli alaus butelių, maišelių, padangų į kurias pila pašara ir t.t
  O kai pažiūri į tokio bokštelio vidu tai nuoruku ant grindų pilna – nuo ko kyla gaisras….
  Kad būtų toks forumas – lietuvos medžiotojų bokšteliai , ar kaip kitaip pavadinti, įkelčiau ne viena nuotrauka.

  10
  2
  • Petrai…..nežinau iš kur ir kokio laikmečio čia pasakoji, jei nenori paviešint nei rajono nei būrelio. Nesinori nei dalyvauti tokiose „diskusijose“, bet skaito žmonės, ne vien medžiotojai ir gamtos mylėtojai t.t.
   Jau seniai to nebėra, gal kada ir buvo, ar dar yra keli procentai tavo tiesos. Nesinori aiškinti paprastus dalykus, kur kiekvienas medžiotojas žino ir laikosi reikalavimų. Kiekvieną pavasarį aplinkosaugai ir veterinarijos pareigūnams pridavinėjam medžioklei skirtas apdorojimo (pirminio ir antrinio) aikšteles, patalpas, tuo pačiu metu tikrinamas pasirinktinas medžioklės įrenginys ar bokštelis, jo teritorija. Ir kiek kartu pastebiu, pareigūnas pirmiausia eina prie bokštelio, ne vien žiūrėti šiukšlių, bet dar ieško gilzių nuo šovinių, kad nebūtų. Net šią vasarą papildomai buvo du veterinarijos tarnybos reidai pagal koordinates, kur suregistruoti medžioklės įrenginiai pagal pasirašytą patikrinimo aktą. Jei tik rastų šiukšlių ar netvarkingą teritoriją, ar šėryklą, iš karto surašomas protokolas ir gauni baudą , jei nesutinki, kad ne tavo „šiukšlės“ ir per 15d. neapskundi sprendimo teismui, moki baudą. Visi puikiai žinot, kiek dovanų su šiukšlių maišais keliauja į miškus ….čia ne tas forumas, kad dejuotume.

   15
 • ….kaip eilinis medžiotojas, nematau nieko nuostabaus. Jau senokai iš kai kurių valdžios atstovų pusės buvo paleidžiamos ’’antys’‘, kad medžioklė, tai „instinktų patenkinimas“ ir nieko daugiau. Žiniasklaida vykdo savo užsakovo darbus ir visuomenės dalis, taip vadinami „žalieji“, „rudieji“ ir t.t. nenorėdami suprasti pagrindinės priežasties , kad tai eilinis „šou ”prieš rinkimus. Ko pasekoje fanatai atlieka „juodą“ darbą. Galiu patvirtinti, kad ir pas mus jau keletą kartu š.m. buvo niokojami bokšteliai.

  5
  2
 • Variantas tas kad tuo rūpinasi valdyba, o šioj vietoj vyrams drasos ryškiai trūksta. O man par toli analizuoti situaciją kai ne esu įgaliotas.

  1
  1
 • Mūsų būrelio plotuose ir incidentas su bokšteliais buvo ir policija padarė taip kad tyrimo nebūtų. 🙄

  2
  1
  • Ir vėl visi blogi, valdžia neleidžia naktinės optikos , gamtos mylėtojai padega bokštelius, gamtosaugininkai kad per daug stebi nušaunamu gyvūnų skaičių ir t.t.
   Aš už medžiokle, bet būkim teisingi patys sau. Pažiūrėkit į tuos bokštelius ir aplink juos. Žvejam istatymas ipareigoja aplink žvejojama vieta 5 metru spinduliu surinkt šiūkšles o medžiotojams nereikia nieko, atneše pašara maišo nepaims, išgėre alų buteli ar skarbonke nepaims, suvalge kokius čipsus pakeli numes o kiek medžiotojų turi prisitempė automobilių kedžių, kilimų, visokių plėvelių, kufaikų, kai bokštelis nugriūna vietos nesutvarkys ir šiūkšlių nesurinks o paskui šalia nauja pastatys ir vėl visko pritems, net padangų pritempia kur supilt pašarus.
   Kiek pasakojimu girdėjau iš tų pačių medžiotojų kad sedėti bokštelyje per šalta, kad nesušaltų pasiima alkoholio, užsnūsta o rankoje cigarete, taip ir užsidegė šalia buve skudurai.
   Galėtu būti koks forumas apie medžiotojų bokštelių būkle, tikrai turėčiau daug nuotrauku paplatint kokie jie apsileide…

   6
   4
  • PETRAi kelintų metų istorijos apie degančias fufaikes ir butelių gėrimus boksteliuose. Nepamenu kada teko tokį vaizdą matyt ar girdėti tokių istorijų. Kas anot šiukšlių, tai kaimų ir miestų gyventojai daugiau jų priveža į mišką o medžiotojai jas surenka ir išveža. Na bent jau aš tai darau 🙂

   11
   2

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *