Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Įtaria, jog Lietuvoje veikia gerus medžioklinius šunis vagianti grupuotė

Turinys:

Šią savaitę iš Jonavos rajone gyvenančio medžiotojo buvo pavogti du voljere laikyti brangūs medžiokliniai šunys. Medžioklės žinovai spėlioja, kas galėjo nugvelbti 10 tūkst. litų kainuojančius šunis. Nors konkrečių įrodymų trūksta, aiškėja, kad darbavosi profesionalai.

Dažniausiai vogtos laikos parduodamos Rusijoje

Vakarų Sibiro ir Rusų europinės laikų Jonavos rajone, Vanagiškių kaime, gyvenantis 35 metų Vaidas pasigedo trečiadienį apie 15 val. Abu šunys, kaip GRYNAS.lt teigė nukentėjusysis, buvo laikyti specialiame voljere.

Medžiokliniai šunys turi kilmės dokumentus ir buvo pažymėti specialiomis mikroschemomis. Policijai savininkas nurodė, kad kiekvieno jų vertė po 5 tūkst. litų. Jonavos rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.

Vagišių nugvelbtų šunų – Vakarų Sibiro laika (patinas) ir Rusų europinė laika (patelė) – amžius – beveik metai.

Pasidomėjus, ar nepaaiškėjo naujų detalių, bandant nustatyti, kas pavogė medžioklinius šunis, Vaidas tikino, kad šiek tiek informacijos turi, tačiau, ar šunys vis dar Lietuvoje, teigė nežinantis.

Lietuvos laikų savininkų klubo prezidentas Gediminas Žiūkas GRYNAS.lt teigė, kad mašinos Lietuvoje vagiamos dažniau nei medžiokliniai šunys, tačiau atskleidė, kad per metus ilgapirščiai pasisavina maždaug keturias laikas.

„Tai gan nedažnas, bet labai bjaurus ir šlykštus reiškinys“, – sakė pašnekovas.

„Lietuva per maža tokiems šunims paslėpti“

Anot jo, surasti pavogtus šunis yra labai sudėtinga net ir tuomet, jei jie pažymėti taip vadinamais čipais. Tiesa, Vanagiškių kaime nugvelbti šunys buvo pažymėti specialiomis mikroschemomis. Nors šunis surasti ir sunku, nepaisant to, vyras visuomet medžiotojų prašo kreiptis į policiją, kad anksčiau ar vėliau vagišiai būtų sučiupti.

„Tai labai sunkiai susekama. Bet vis tiek visada reikia kreiptis į policiją. Taip pat būtina informuoti pasienio tarnybą, nes tikėtina, kad šunis gali būti bandoma išvežti į Rusiją. Lietuva yra per maža tokiems šunims paslėpti. Rusijoje tokie šunys kainuoja apie 2000 dolerių. Šiaip šunų mikroschemas veterinarinė pasienio tarnyba tikrina ne visada. Bet kai gaunama žinių apie vogtų šunų išvežimo grėsmę, patikrinamas kiekvienas šuo. Apskritai mikroschemos šunį leidžia identifikuoti tik tada, kai jis būna surastas, o jo paieškoms jos netinka. Palydoviniu ryšiu jokie signalai tikrai nesiunčiami“, – atskleidžia pašnekovas, pridėjęs, kad suklastoti šunų dokumentus labai paprasta. Be to, jo žodžiais tariant, yra įmonių, kurios šioje srityje specializuojasi.

Mano, kad prie vagystės prisidėjo ir medžiotojo pažįstami

Galiausiai G. Žiūkas atskleidė manantis, kad Vaido šunis greičiausiai pavogė Lietuvoje veikianti gerai organizuota grupė. Be to, jis mano, kad tarp jos narių yra ir medžiotojo aplinkos žmonių.

„Manau, kad kurį laiką buvo stebėta. Medžioklėje kažkas pamatė, kad šunys kažko verti. Apskritai blogų šunų, kurie medžioklėje nieko neveikia, niekas nevagia. Greičiausiai kažkas pasidarbavo iš savo rato. Mažai tikėtina, kad prašalaitis ims tokius šunis. Mano giliu įsitikinimu, yra susidariusi vagių grupė, kuri veikia Lietuvoje. Įtarimų turim, bet įrodymų – ne. Aišku, kad ši grupė kažkada iškils į paviršių. Anksčiau ar vėliau vagys prieina liepto galą“, – teigė pašnekovas.

Kaip teigė G. Žiūkas, pavogti laikas labai paprasta, kadangi jos nėra piktos ir nesišalina nuo pašalinių žmonių. Todėl jos dažnai dingsta ne tik iš voljerų, bet ir medžioklės metu:

„Pavogti labai lengva, nes visi medžiokliniai šunys žmogui turi būti draugiški. Šuo net ir žvėriui turi būti ribotai agresyvus. Tai nėra sarginis šuo. Tokį šunį bet kur galima paimti. Pasitaiko atvejų, kad medžioklėje ar net kely jie pavagiami. Laikos labai džiaugsmingai įlipa į svetimą mašiną ir taip būna išvežamos. Labai retai jos vengia nepažįstamų žmonių.“

Pavogta Vakarų Sibiro laika yra pilkos spalvos, o europinė laika – juodos, kaklas ir kairė priekinė letena – baltos spalvos.

Asmenis, galinčius suteikti naudingos tyrimui informacijos, prašome pranešti Jonavos rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjui tel. (8 349) 72977 arba skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.
Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now