Europos Komisija nusitaikė į šaudmenis su švinu

Pernai rugpjūčio mėn. Europos Komisija nurodė Europos cheminių medžiagų agentūrai (ECHA) pradėti tyrimą dėl šaudmenų su švinu ir jų įtakos aplinkai bei žmogaus sveikatai. Tyrimo tikslas išsiaiškinti kokią neigiamą įtaką daro šoviniai su švininėmis kulkomis ar šratais aplinkai ir kaip įtakoja žmogaus organizmą jei asmuo vartoja mėsą kuri buvo sumedžiota su jais.

Europos cheminių medžiagų agentūra einamų metų laikotarpyje privalo pateikti savo išvadas ir pasiūlyti alternatyvius variantus. Tyrimas apima visus medžioklei, sportui, lėkštelių šaudymui skirtus šovinius.

Po to kaip bus paskelbti tyrimo rezultatai, Europos cheminių medžiagų agentūra yra įpareigota per 12mėn. parengti pasiūlymą kuo pakeisti šovinius su švinu. Pateiktas pasiūlymas bus svarstomas su atsakingomis institucijomis įskaitant ir Europos medžiotojus vienijančia organizacija „FACE“.

Šaltinis: www.face.eu

„Miske.lt“

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

4 komentarai

  • Lead is not a problem,this is all about politics,it puts all of the old shotguns out of use.DDT was the problem not lead,lead does not break down in water and is a natural element.This whole process is political anti gun one world order.Europe remember ww2 and the pain it caused dont make the same mistake with good intentions.If you dont like lead then electric cars are out of the question.There should be a choise new guns steel old guns lead,let’s enjoy the sport and our freedom.

  • Pati idėja naudoti bešvinius ir aplinkai draugiškus šovinius visai nieko, bet kaip pagalvoji apie GriGeo maštabus ir medžiotojų, kyla klausimas kieno kontrolę reikėtų stiprinti? Aš jau nekalbu Achemos ir Lifosos kaminus…

    28

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *