Draudžiamu laiku sumedžiota stirna

2020 m. sausio 14 d. naktį, AAD prie AM Kauno valdybos Kauno gyvosios gamtos inspekcija gavo informaciją, apie galimai neteisėtai sumedžiotus gyvūnus Jurbarko rajone,  medžiotojų klubo „Dubysa“ medžioklės ploto vienete. Nuvykus į Jurbarko r., Tamošių km., Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos  pareigūnai ūkiniame pastate rado išdorotą stirnos patelę ir tauriojo elnio patiną.

Atliekant tyrimą buvo nustatyta, kad taurusis elnias buvo tinkamai atžymėtas medžioklės lape, tačiau medžioklės vadovui teks atsakyti  už šio gyvūno dorojimą ne pirminio žvėrių apdorojimo aikštelėje.

 Po visą naktį vykusio tyrimo nustatyta, kad medžiotojas, dalyvavęs medžioklėje svečio teisėmis,  2019 m. sausio 14 d. vakare sumedžiojo stirnos patelę, kai tai daryti yra draudžiama, nes stirnos patelės medžiojamos iki gruodžio 31 d.

Iš asmens, kuris sumedžiojo stirnos patelę, buvo paimtas graižtvinis medžioklinis šautuvas su optiniu taikikliu ir, kaip įtariama, galimai garso slopintuvu. Taip pat  buvo sulaikyta ir transporto priemonė –  visureigis, kuriuo buvo gabenama draudžiamu laiku sumedžiota stirna.

Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcija informuoja, kad artimiausiu metu asmenims bus surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal  LR ANK 290 str. 8 d., o kokią nuobaudą skirti medžiotojams spręs Marijampolės apylinkės teismo Jurbarko rūmai. Vadovaujantis LR ANK 290 str. 8 d. už tokius pažeidimus numatyta atsakomybė nuo 800 Eur iki 1800 Eur su pažeidimo padarymo įrankių bei transporto priemonių konfiskavimu. Taip pat už tokius pažeidimus privaloma  skirti teisės medžioti atėmimą nuo 1 metų iki 5 metų.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija informuoja,  kad sumedžiojus vaikingą stirnos patelę, žala, padaryta laukinei gyvūnijai siekia 2900 Eur.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

5 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *