Bulgarijoje patvirtintas naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Bulgarijoje patvirtintas afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis. Pavojingos ligos užkratas nustatytas šios šalies šiaurės rytuose esančiame Nikola Kozlevo regione, penimų kiaulių ūkyje. Pranešama, kad jame buvo laikoma 24 000 kiaulių, vyksta kiaulių gaišinimo ir naikinimo darbai.

Bulgarijos veterinarijos pareigūnai ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių ligos plitimui sustabdyti. Aplink ligos židinio vietą paskelbtos apsaugos ir priežiūros zonos, vykdomi židinio likvidavimo darbai bei epizootinis tyrimas, aiškinantis, kaip virusas galėjo patekti į kiaulių laikymo vietą.

Bulgarija su AKM kovoja trečius metus iš eilės. Pirmą AKM atvejį šalis patvirtino 2018 m. pabaigoje, 2019 m. nustatė 44 protrūkius kaulių laikymo vietose, kuriose buvo sunaikinta beveik 140 000 kiaulių.

Šis protrūkis šaltuoju metu periodu tik dar kartą patvirtina, kad AKM yra pavojingas visus metus. VMVT primena, kad biologinio saugumo priemonės kiaulininkystės ūkiuose turi būti taikomos nuolat ir nepriklausomai nuo metų laiko. Lietuvoje 2019 m. nustatyta 19 AKM židinių, kuriuose buvo sunaikintos 176 kiaulės.

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Susijusios žymos
, ,
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *