Brakonieriui teks gerokai paploninti piniginę

Turinys:

Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nutartį neteisėtai medžiojusiam Šiaulių rajono gyventojui L.P.. Už tai, kad nušovė vaikingą briedžio patelę, vyrui teks sumokėti beveik 9000 eurų, be to jam atimta teisė medžioti ir konfiskuotas ginklas.

Šiaulių rajono gyventojas L.P. (1983 m.) į Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnų akiratį pateko šių metų balandžio 5 dieną. Vyras medžiodamas draudžiamu būdų, neteisėtai sumedžiojo licencijuojama gyvūną – vaikingą briedžio patelę. Neteisėta medžioklė vyko Šiaulių rajone, „Gubernijos“ medžiotojų būrelio medžioklės plotuose, prie Gubernijos miško.

L.P. neteisėtai medžiojo neturėdamas galiojančio medžioklės lapo, bei medžiojo draudžiamu būdu. Tai yra medžiojo iš „Volvo“ markės automobilio, šaudamas tris kartus pro mašinos langą į briedžius, kurie tuo metų buvo nemedžiojami. Neteisėtą medžioklę matė medžiotojai ir apie tai pranešė aplinkosaugininkams. Medžioklės vietoje buvo rasta nušauta vaikinga briedžio patelė. ŠRAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, tiriant šį įvykį pagalbos kreipėsi į Šiaulių apskrities policiją.

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Buvo nustatytas šaudęs asmuo ir paimtas jo ginklas. Atlikus ekspertizę, nustatyta, kad briedę pakirto iš L.P. ginklo paleista kulka. Policija tyrimą perkvalifikavo į administracinį nusižengimą ir surinktą medžiagą perdavė aplinkosaugininkams. ŠRAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai šiauliečiui L.P. (1983 m.) surašė protokolą (ANK 290 str. 5, 8 d.) ir kreipėsi į teismą.

Teisme L.P. savo kaltę pripažino ir sutiko atlyginti gamtai padaryta daugiau kaip 6700 eurų žalą. Vyras tik neigė šaudęs pro automobilio langą. Nepaisant to teismas pripažino ji kaltu padarius administracinį nusižengimą. Brakonieriui skirta 800 eurų bauda. Be to jam teks atlyginti konfiskuotino turto, tai yra automobilio „Volvo“, su kuriuo tą kartą jis medžiojo, vertę – 1400 eurų. Taip pat konfiskuotas vyro graižtvinis šautuvas, su optiniu taikikliu bei šoviniais ir atimta teisė medžioti trejus metus.

ŠRAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pateiks pretenzija atlyginti gamtai padarytą žalą. Už nušautą besilaukiančią briedę L.P. reikės sumokėti daugiau kaip 6700 eurų.

Šaltinis Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas


NAUJIENŲ PRENUMERATA

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Prisijunkite prie mūsų

Sekite mus socialiniuose tinkluose!

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *