Atvirkštinė, t.y. nekaltumo, įrodinėjimo pareiga tampa norma?

Komisija siūlo, kad “jeigu asmuo, vežantis šaudmenis su švininiu užtaisu per šlapžemes arba 100 m atstumu nuo šlapžemių, laikomas šaudymu šlapžemėse, nebent toks asmuo gali įrodyti, kad tokie šaudmenys nėra skirti ir netinkami naudoti medžioklei”.

Atskiros šalys siūlo išplėsti “buferinės” šlapžemių apsaugos juostos zoną net iki 300 m ir net didesnio pločio.

Tai visiškas įrodinėjimo naštos perkėlimas žmogui, formuojant visuotinę išankstinės kaltumo prezumpcijos praktika Europos Sąjungos administracinėje teisenoje.

Šiuo būdu, kilniais- žmonių sveikatos, gamtos ir gyvūnijos apsaugos tikslais teikiami priimti ribojimai gresia tapti konstitucinių pareigų, teisių bei laisvių į savigyna, gynybą bei laisvą judėjimą draudimais.

Dėl aktyvaus Čekijos pasipriešinimo balsavimo procedūra dėl daugiau nei 1% švino sviediniuose turinčių šaudmenų uždraudimo EK REACH komitete buvo “baigta be rezultato” ir atidėta preliminariai iki 2020 m. rugsėjo mėn. 15 d.


NAUJIENŲ PRENUMERATA

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 4.9 / 5. Balsavo: 167

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Prisijunkite prie mūsų

Sekite mus socialiniuose tinkluose!

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

10 komentarų

 • Koks skirtumas metaliniais ar švininiais štatais, na gal metaliniai šiek tiek brangesni bus, o šaudyti galima ir rusiškais ginklais su metaliniais šratais jei jie su konteineriu, nrsuprantu kai kuriu komentatoriu kad rusiški ginklai netinkami. Prieš 20m. buvau fazanu medžioklėje Danijoj, jau tada visi naudojo metaliniais šratais užtaisytą amunicija ir su rusiškais ginklais puikiausiai medžiojom.

  2
  38
  • Tai atsakyk tolerantiškasis Šerne kodėl USA paukščių medžioklei naudojami šaudmenys (o tuo pačiu ir šautuvai) kurių gilzės, o tuo pačiu ir šautuvo šovinio lizdo ilgis yra 89 mm vietoj įprastų visam pasaulyje naudojamų 70 mm. Gal kiek pasidomėk fizika, metalų lyginamaisiais svoriais, masės ir greičio parametrais. Kai nors šiek tiek prašviesės gal ir susigėsi kad buvai naiviai išstatęs subinytę žaliabalkonių teismui.

   47
   3
  • Apie tai, kuri ES valstybė laikosi kokios pozicijos, išsamiai išdėstyta šiame tinklalapyje 2020.07.22 paskelbtoje publikacijoje “Manevrai dėl švino šaudmenų naudojimo šlapžemėse” ir jos priede pateikiamoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu rengiamame nacionalinės pozicijos dokumente (žr. žemiau- susijusias nuorodas).

   36
 • Kai kuriøse Europos valstybese svinas senu seniauaiai uzdraustas lygiavamzdziu sautuvu amunicijai, naudojami geleziniai medzioklei, o miske bismutiniai sratukai, bet Lietuva buvo paskutine ir pakrikstyta, taigi visi laikosi savo isitikinimu…

  3
  32
  • Durneli tu durneli, kaip ir daugumas žaliabalkoniečių nesugebi suprasti motulės žemes pakantumo ir natūralaus, per daugelį šimtmečių išsiritualiojusiose medžioklės tradicijose ir įgudžiuose gimusių papročių esmę..

   34
   4
 • Grysim į praeitį, medziosim akmenimis. Bet tokiu būdu negalima užtikrinti kad gyvūnas nesikankins. Taip išeina nebemedziosim

  41
  1
 • Apsurdas, visiškas debilizmas.Nejaugi smegenų suminkštėjimas?Ar ilgai mes tylėsime?….

  55
  1
  • As nieko nesuprantu, bet irgi pasipiktines, visada, visur ir viskuo.

   6
   15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *