AKM toliau plinta Azijoje

Afrikinis kiaulių maras (AKM) toliau sparčiai plinta Azijos šalyse. Praėjusią savaitę apie pirmąjį AKM atvejį šalyje pranešė atsakingos Kambodžos institucijos. Viruso židiniai taip pat nustatomi Kinijoje, Mongolijoje, Vietname, Taivane.

Kambodžos atsakinga institucija pranešė, kad liga nustatyta šalies pasienyje esančiame ūkyje, jame pradėjus gaišti kiaulėms. Iš viso ūkyje laikyta daugiau kaip 500 kiaulių. Nustačius AKM, visos kiaulės buvo nugaišintos, o gaišenos saugiai sunaikintos, imtasi apsaugos ir prevencijos priemonių, siekiant sustabdyti ligos plitimą.

Lietuvoje 2019 m. AKM kiaulių laikymo vietose nebuvo nustatytas, tačiau toliau plinta laukinėje faunoje. Nuo metų pradžios AKM jau patvirtintas 173 vietose 311 šernų (233 nugaišusiems ir 78 sumedžiotiems).

2019 m. kovo 30–balandžio 5 d. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus pristatytų šernų gaišenų ir skerdenų mėginius, AKM buvo nustatytas 14 nugaišusių ir 1 sumedžiotam šernui:

Kaišiadorių r. sav. Kruonio sen. – 4 nugaišusiems,
Kauno r. sav. Garliavos apyl. sen. – 2 nugaišusiems,
Kazlų Rūdos sav. Jankų sen., Kazlų Rūdos sen. – 3 nugaišusiems,
Mažeikių r. sav. Šerkšnėnų sen. – 1 nugaišusiam,
Šiaulių r. sav. Kužių sen., Kuršėnų kaimiškoji sen. – 2 nugaišusiems ir 1 sumedžiotam,
Telšių r. sav. Tryškių sen. – 1 sumedžiotam,
Trakų r. sav. Lentvario sen. – 1 sumedžiotam.

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Susijusios žymos
,
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *