2 273

AKM atvejai už praeitą savaitę

Nuotrauka: Pixabay.com
Turinys:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT), vykdydama Ministro Pirmininko pavedimą, įformintą Vyriausybės kanclerio 2014-03-06 rezoliucija Nr. 13-888, informuoja, kad 2020 m. spalio 12-18 d. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute buvo tiriami pristatytų šernų gaišenų ir skerdenų mėginiai. Afrikinis kiaulių maras (toliau – AKM) buvo nustatytas:

Eil. Nr.Rajono savivaldybė, seniūnijaNugaišusiems šernamsSumedžiotiems šernams
1.Ukmergės r. sav. Taujėnų sen. 1
2.Ukmergės r. sav. Taujėnų sen. 1
3.Zarasų r. sav. Imbrado sen. 1
4.Plungės r. sav. Babrungo sen. 1
5.Plungės r. sav. Paukštakių sen. 1
6.Pasvalio r. sav. Daujėnų sen. 1

Iš viso 2020 m. spalio 12-18 d. AKM buvo nustatytas 6 sumedžiotiems šernams.

2020 m. laukinėje faunoje AKM patvirtintas 183 vietose 202 šernams (78 nugaišusiems ir 130 sumedžiotų). Apie nustatytus AKM atvejus VMVT informavo Europos Komisiją, Europos Sąjungos valstybių narių veterinarijos tarnybas, Pasaulio gyvūnų sveikatos organizaciją. Užkrėstos šernų gaišenos ir skerdenos sunaikintos. AKM užkrėstuose medžioklės ploto vienetuose kiekvieną savaitę vykdoma nugaišusių šernų paieška, taip pat atliekamas epizootinis tyrimas.

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 3.9 / 5. Balsavo: 12

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Prisijunkite prie mūsų

Sekite mus socialiniuose tinkluose!

Susijusios žymos
,
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

2 komentarai

  • Ponuli, parašęs komentarą, paduok anūkui, kad klaidas ištaisytų… Pripratai prie draudimų gyventi, o rašyti taip ir neišmokai…

    11
    1
  • Toliau leiskite varumines meziokles, tai maro niekada nesustabdysime. Mano stazas nuo1983m. As net klausiau gamtos apsaugos, kodel nestabdot varuminiu medziokliu. Atsakymas buvo. Mes nieko padaryti negalime, cia vaovauja Vilnius. Medziokime palaukiminese ir zverys nebus gainiojami is misko i miska. Nejaugi leidimas duotas ponuliu igeidziams tenkinti, spjaunant i mara,nors kaimo zmonems draudziama net kiaules auginti.

    6
    17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *