Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Keisto skonio, bet veikia – Ballistol istorija

Turinys:

Vienoje skalbimo miltelių reklamoje kartą buvo pasakyta – kas tinka viskam, netinka niekam. Iš esmės su šiuo teiginiu galima sutikti, bet yra ir išimtis – Ballistol. Sukurtas kaip universalusis tepalas, skirtas ištepti, valyti ir apsaugoti šaunamuosius ginklus, odinius gaminius, medinius ir metalinius paviršius. Kompanijos svetainėje sakoma, kad ši priemonė turi 1001 paskirtį. Be to, tai yra viena aplinkai nekenksmingų priemonių.

Ballistol iš pradžių asocijavosi vien tik su ginklų tepalais, todėl jis visuomet dedamas į ginkladėžę. Ginklas juk pagamintas iš metalo, ir jį veikia įvairios medžioklės ir šaudymo sporto sąlygos. Pavyzdžiui, jeigu medžiojant lijo, tai geriau ginklą po visko apdoroti kokia nors priemone, kad jis būtų apsaugotas nuo rūdžių. Kartą į vieną renginį kaip visuomet pasiimtas šuo rado kurmiarausių ir negalėjo atsispirti savo medžioklės instinktui padirbėti kaip buldozeris. Kai šuo pagaliau susiprato, kad kurmiai jau seniai už kalnų, jo nosis, rausiantis pievelėje, buvo ne tik nešvari, bet ir subraižyta bei kraujavo. Šalia neturėjau jokios dezinfekcinės priemonės, todėl paprašiau kolegų patarimo, nes su žaizda reikėjo ką nors daryti. Vienas kolega patarė pabandyti Ballistol ginklų tepalą, kuris veikia ir kaip dezinfekcinė priemonė – esą gydo žaizdas. Šis teiginys nuskambėjo ne tik keistai, bet ir neįtikėtinai. Paėmiau Ballistol flakonėlį ir pradėjau tyrinėti naudojimo instrukciją. O kaipgi! Tepalas tinka ne tik namų ūkiui ir odinių dirbinių priežiūrai, bet ir metalinėms detalėms apdoroti, ginklams tepti ir… gyvūnams. Gyvūnams?! Pasirodo, tai yra dezinfekcinė priemonė odai ir ausims valyti. Ja galima ištepti net arklio kanopas. Taigi žaizda buvo apdorota Ballistol tepalu. Aišku, vargšui šuneliui tai buvo gana nemalonus dalykas, nes tepalas šiek tiek graužia, bet didžiausia staigmena buvo tai, kad kitą rytą žaizda buvo sausa ir su gražiu šašeliu. Pabandžiusi praktiškai, įsitikinau, kad ši priemonė iš tiesų tinka ir žaizdoms valyti, ne tik ginklams tepti. 1001 PASKIRTIS. 1904 metais vokiečių mokslų daktaras Helmutas Kleveris sukūrė specialų medžiagų derinį, kurį pavadino Ballistol, sujungdamas žodžius balistika ir oleum, kas lotyniškai reiškia tepalą. Dr. H. Kleveris buvo chemijos profesorius Karlsrūhės technikos universitete. Netrukus paaiškėjo, kad šis naujasis balistinis tepalas iš tiesų turi stebuklingų savybių. Jau 1905 metais Vokietijos imperinė kariuomenė išbandė šią priemonę ir netrukus pradėjo naudoti ją savo reikmėms iki pat 1945 metų. Iki tol prekės ženklas jau buvo plačiai pripažintas medžiotojų, valtininkų ir keliautojų Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, kur šis tepalas buvo pavadintas stebuklingu.

Neįtikėtina, bet kompanija siūlo priemonę Neo-Ballistol, skirtą odai prižiūrėti ir masažuoti. Priemonės kvapas keistokas – kaip ginklų tepalo su stipriu pipirmėčių prieskoniu. Negalima sakyti, kad nemalonus. Viena įspūdingiausių Ballistol savybių yra jo įvairiapusiškumas. Žinoma, yra ir kitų panašių produktų, bet, kaip nurodo gamintojas, ne visi gali pasiūlyti tokias plačias pritaikymo galimybes.

ŠAUNAMIESIEMS GINKLAMS. Priemonė saugo šaunamuosius ginklus – buožę, spyną ir vamzdį. Valant ginklą su Ballistol, sutaupoma laiko ir sumažinama būtinybė vamzdį ilgai brūžinti. Taip pat tepalas sudaro apsauginį sluoksnį. Dėl šarminių savybių Ballistol neutralizuoja korozines amunicijos liekanas. Be to, ši priemonė pagerina medines ginklų buožes, neleidžia joms išdžiūti. Priemonė niekada nesukietės ir neišdžius, todėl ginklas visuomet bus suteptas.


Šiais laikais kompanija siūlo įvairių priemonių įvairioms gyvenimo reikmėms. Įvairios universaliojo tepalo Ballistol paskirtys. Jam būdingos net gydomosios savybės.


ODOS GAMINIAI. Vandens ar drėgmės gaunantys odiniai gaminiai tinkamai neapdoroti tampa kieti ir trapūs. Ballistol odą suminkština, apsaugo odos gaminį nuo vandens, vabzdžių ir pelėsių. Ballistol galima naudoti norint apsaugoti batus, pirštines, balnus, diržus, bet kokį kitą odos gaminį.

Po pasivaikščiojimo. Regis, šiuo atveju Ballistol batus nuo drėgmės apsaugojo geriau nei Ecco priemonė.

MEDINIAI GAMINIAI. Ballistol išsaugo, apsaugo ir atnaujina nedažytus medinius paviršius. Jis atnaujina natūralią medieną, padeda antikiniams baldams, senai, sausai ir pavargusiai medienai įgyti naują, šilkinį spindesį. Priemonė apsaugo medieną nuo drėgmės ir kenksmingo vabzdžių poveikio.

NAMAI IR SODAS. Šia priemone galima ištepti bet ką girgždantį, surūdijusį ar užsikirtusį: raktus, vyrius, stumdomas duris, langus, ventiliatorius, judrias naminių kondicionierių dalis, sodo įrankius.

PEILIAI IR DARBO ĮRANKIAI. Su Ballistol galima nuvalyti rūdis ir ištepti bet ką, kam to reikia, įskaitant peilius ir įvairius darbo įrankius.

VALTIMS, KELIONĖMS IR ŽYGIAMS. Su Ballistol galima ištepti motorų dalis, jungiamąsias detales, guolius, svirtis. Priemonė apsaugo elektrinius kontaktus, sutepa užtrauktukus, gerves, įvairius mygtukus. Ballistol galima naudoti apdorojant žvejybos įrangą, slidinėjimo ekipuotę. Priemonė apsaugo bet kokį žygiams skirtą įrankį. GYVŪNAMS. Prireikus Ballistol tepalu galima dezinfekuoti žaizdą, taip pat šunims ir katėms išvalyti ausis. Reikia pripažinti, kad gyvūnams šios procedūros nelabai patiks, bet kam gali patikti priverstinis ausų valymas?

ŠIUOLAIKINĖ ĮVAIROVĖ. Kompanija po sėkmingos šimto metų veiklos siūlo ne tik tepalą, bet ir kitų įvairių priemonių įvairioms gyvenimo situacijoms, pradedant įvairių produktų medžiagų apdorojimu, siekiant apsaugoti nuo vandens ir drėgmės, baigiant tepalu, kurį galima naudoti kaip kosmetikos priemonę. Taip, taip – kaip tikrą masažo aliejų. Turėjau progą išbandyti Ballistol Pluvonin, kuria rekomenduojama apdoroti batus ar aprangą, kad nesugertų vandens. Meindl odinius batus išbandžiau su dviem priemonėmis – Ballistol ir Ecco. Abu batai buvo apdoroti skirtinga priemone. Reikia pridurti, kad tolygiai apdorotiems batams reikia leisti išdžiūti bent keturias valandas. Paskui šlapiu ir snieguotu oru su batais ėjau pasivaikščioti. Galima sakyti, kad Ballistol batus apsaugojo geriau nei kita priemonė. Kompanija sukūrė ir specialų produktą surūdijusioms detalėms tepti – Usta. Jeigu surūdija kokia spyna, ši priemonė, regis, bus vienas geriausių sprendimų.

Tepalas tinka ne tik namų ūkiui ir odinių dirbinių priežiūrai, bet ir metalinėms detalėms apdoroti, ginklams tepti ir… gyvūnams. Gyvūnams?! Pasirodo, tai yra dezinfekcinė priemonė odai ir ausims valyti. Ja galima ištepti net arklio kanopas.

Štai Neo-Ballistol naudojamas kaip rankų tepalas ir kaip masažinis aliejus, regeneruojantis odą. Kvapas kiek aštrokas, kaip pipirmėtės, bet tepalas malonus ir greitai įsigeria į odą. Jį galima naudoti kaip apsauginę lūpų priemonę, ji nuramins sudirgusią odą. Skonis keistokas, bet priemonė efektyvi. Ballistol universalaus tepalo flakonėlis yra privalomas priedas ginklų dėžėje, kad visuomet būtų po ranka, jeigu reikia apdoroti ar valyti šautuvą. Ir, kaip įsitikinau, jis tinka ir kitose, nenumatytose gyvenimo situacijose. Be to, ką minėjau, kompanija siūlo dar daugybę įvairių priemonių bet kuriai gyvenimo situacijai, iš viso daugiau nei 50 produktų.

Šaltinis: Žurnalas “Medžioklė”
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 3

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą